25 Sierpień 2016
Praca
Ostatnie artykuły
Dorota Sławińska
Podręczniki na rok 2...
Wykaz podręczników 2...
Liceum Ogólnokształc...
Policealne Studium Z...
Nawigacja
Strona główna
Patron Szkół
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Katalog linków
Galeria zdjęć
Zespół muz. FORTE


Plan lekcji 2015/16
Liceum Ogólnokształcące
Technikum
ZSZ

Biblioteka szkolna
Godziny pracy
Nowości książkowe
Kiermasz świąteczny

Dla Rodziców
Zebrania
Wychowawcy klas

Publikacje
Publikacje nauczycieli

Prace ucziów
Publicystyka
Sport
Wydarzenia

Samorząd Uczniowski
Skład SU
Plan pracy

Szkolne Koło PCK
INFORMATYKA
Programowanie
Syst. operacyjne
Urządzenia TK
Oprogr. biurowe
Bazy danych
Multimedia
Informatyka
T. informacyjna

INNE PRZEDM.
Język polski


Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Gazetka Szkolna
XP Home Edition
Gratulacja
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Powitanie
Nabór na rok szkolny 2016/2017


Podręczniki na rok 2016/2017
Spis podręczników w formacie PDF

  1. Liceum Ogólnokształcące
  2. Technikum
  3. Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Obchody Święta 3-go Maja
Jak co roku, w dniu 3 maja delegacja naszej Szkoły wzięła udział w obchodach miejskich rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Ważne święto i wspaniała pogoda zgromadziła wielu mieszkańców Białej Podlaskiej i okolic.
Przedstawiamy obszerny fotoreportaż wykonany przez Sylwię Lewczuk (GM FORTE). Można obejrzeć go klikając ***TUTAJ***

Pożegnanie maturzystów
29 kwietnia 2016 roku o godzinie 12.00 w Szkołach Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. K. K. Baczyńskiego odbyła się akademia z okazji zakończenia roku szkolnego klas maturalnych. Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru akademię otworzył Pan Henryk Zacharuk Dyrektor Szkół, który w swoim przemówieniu nawiązał do tych najpiękniejszych chwil w życiu tegorocznych maturzystów. Życzył im sukcesów podczas zdawania egzaminów maturalnych i powodzenia w dorosłym życiu.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego wiąże się przede wszystkim z podziękowaniami. Wszystkim tym uczniom, którzy w szczególny sposób zaangażowali się w życie szkoły, przyczynili się do jej rozwoju i reprezentowali szkołę na konkursach i zawodach Dyrektor wręczył dyplomy i nagrody. Nagrody otrzymali również uczniowie, którzy wykazali się szczególnymi osiągnięciami edukacyjnymi.

Z pewnością był to ważny dzień dla tegorocznych maturzystów. Mamy nadzieję, że szkolne lata zapadną w ich pamięci na długo, może kiedyś z łezką w oku wspomną troskliwych nauczycieli i wychowawców, kolegów i koleżanki. Przecież to tutaj zrodziły się wielkie przyjaźnie, pierwsze miłości i odkrywanie samego siebie. To co niedawno było obce i nieznane – stało się zrozumiałe, przyjazne i bliskie. Pożegnalne słowa do starszych kolegów skierowali uczniowie klas młodszych – były to życzenia szczęścia. Po tej wzruszającej chwili przedstawiciel maturzystów podziękował dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom za trud włożony w wychowanie i edukację, za przygotowanie do dorosłego życia, a kolegom i koleżankom życzył by umieli znaleźć użytek z tego czego się nauczyli w szkole.

Część artystyczna przygotowana przez klasy pierwszą i trzecią Technikum pod kierunkiem Pani Anny Kowalik i Agnieszki Jakoniuk zachwyciła wszystkich zgromadzonych.
Na scenie też pojawiła się Grupa Medialna FORTE z przygotowanym na okoliczność zakończenia roku szkolnego występem.

Na zakończenie akademii uczniowie z klas maturalnych zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia i udali się do swoich klas na „ostatnią lekcję wychowawczą”. Przed nimi matura – życzymy powodzenia i mocno trzymamy kciuki.

Obszerne trzy fotorelacje S. Lewczuk, K. Darczuk i A. Tarasiuk (GM FORTE) - ***TUTAJ***

Targi Edukacyjne
28 kwietnia 2016 r. nasza Szkoła brała udział w targach edukacyjnych zorganizowanych w hali sportowej LO im. S. Staszica w Białej Podlaskiej. Zapraszamy na fotorelacje z naszego stoiska - ***TUTAJ***

Dzień Patrona Szkoły
DZIEŃ PATRONA W SZKOŁACH ZDZ
połączony z IV edycją Konkursu dla Gimnazjalistów
„Krzysztof Kamil Baczyński- poeta, żołnierz, czasu kurz…”

oraz DNIEM OTWARTYM

Dnia 22.04.2016 r. w Szkołach Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. K. K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej odbyła się wielka uroczystość – DZIEŃ PATRONA SZKOŁY. Obchody te połączone były z IV edycją Konkursu Recytatorskiego i Konkursu na prezentację multimedialną „Krzysztof Kamil Baczyński- poeta, żołnierz, czasu kurz…”, który przeznaczony był dla młodzieży szkół gimnazjalnych powiatu bialskiego i miasta Biała Podlaska. Konkurs połączono z Dniem Otwartym. Organizatorem imprezy było Liceum Ogólnokształcące. Do tegorocznego konkursu zgłosiło się 58 uczniów z 11 szkół, z czego do recytacji przystąpiło 43 uczniów z 11 szkół, a do prezentacji multimedialnej 15 uczniów z 4 szkół.

Konkurs zakładał następujące cele: popularyzację poezji K. K. Baczyńskiego, zapoznanie z faktami z życia poety, poszukiwanie literackich wzorców i wartości istotnych w życiu młodego człowieka, krzewienie wśród młodzieży idei patriotyzmu, braterstwa i poświęcenia,rozwijanie zainteresowań literackich. Uczestnicy konkursu w kategorii „Recytacja” mieli za zadanie przygotować po jednym utworze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego z listy dołączonej do regulaminui wyrecytować go w ciągu pięciu minut. Wśród proponowanych wierszy znalazły się następujące pozycje: Niebo złote ci otworzę...,Biała magia, Pioseneczka, Promienie, Wróble, Pragnienia, Ten czas, Z wiatrem,Źródło; Byłeś jak wielkie, stare drzewo,Co jest we mnie,Do matki,Dwie miłości,Dzieło dla rąk,Miłość, Pokolenie I, Pokolenie II, Rzeczy niepokój,Trzeba umieć ludzi pokochać...,Tych miłości, Wyroki, Z głową na karabinie, Historia, Których nam nikt nie wynagrodzi, Młot, Mój ty smutku cichy, On w wielości stoi, Z lasu, Świętość.Jury przy ocenie recytacji brało pod uwagę: stopień opanowania tekstu, dykcję, trafność interpretacji, ogólny wyraz artystyczny. Pierwsze miejsce w konkursie w kategorii „Recytacja” zajęła Beata Witek , drugie miejsce zajęła Monika Mielnicka trzecie miejsce zajęła Zofia Kulhawczuk.

Uczestnicy konkursu w kategorii „Prezentacja multimedialna” przygotowali prezentacje w programie Power Point. Jury przy ocenie prac brało pod uwagę następujące kryteria prezentacji: szablon projektu (wzór prezentacji) i korelację z przedstawionym tematem, rozmieszczenie elementów na slajdach, animację (dobór techniki wyświetlania slajdu, tekstu na slajdzie), elementy dekoracyjne (pomysły na ożywienie prezentacji poprzez obrazy, dźwięki itp.), poziom merytoryczny (zgodność treści z faktami), kompozycję, styl, język. Pierwsze miejsce w konkursie w kategorii „Prezentacja” zajęła Magdalena Bulzak z Publicznego Gimnazjum nr 4 w Białej Podlaskiej, drugie miejsce zajęły Michaluk Amelia i Maksymiuk Joanna z Publicznego Gimnazjum im. Władysława Stanisława Reymonta w Ciciborze Dużym, trzecie miejsce zajęła Kłoczko Emilia z Zespołu Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Tucznej.

Uczniowie otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody, których fundatorem był Pan Dyrektor Szkół ZDZ Henryk Zacharuk.

W czasie Dnia Otwartego goście i uczniowie mieli zapewnione także inne atrakcje. Zostali zapoznani z ofertą edukacyjną szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego na następny rok szkolny. Zwiedzali szkołę oraz pracownie: informatyczną, fryzjerską, gastronomiczną, samochodową, biologiczną, siłownię. Mieli okazję poznać zainteresowania i osiągnięcia uczniów szkoły (grupy medialnej Forte, koła plastycznego, konkursów fryzjerskich i sportowych). W czasie przerwy na obrady jury odbył się pokaz fryzur wykonanych przez uczniów szkoły pod okiem nauczycieli. Goście i gimnazjaliści mogli obejrzeć pokaz zagęszczania i przedłużania włosów, skorzystać z fachowych porad na temat pielęgnacji włosów oraz z bezpłatnej stylizacji, zabiegów i komputerowego doboru fryzur. W pracowni gastronomicznej odbył się poczęstunek przygotowany dla gości i gimnazjalistów przez uczniów. Prezentowano także „Carving”- sztukę dekoracji potraw. W pracowni pojazdów samochodowych odbyła się prelekcja na temat diagnostyki pojazdów, pokaz działania urządzenia GUTTMAN, układu zasilania paliwem silnika ZS COMMON RAIL, pracy układów zapłonowych różnych typów i monitora interaktywnego. Na siłowni gimnazjaliści mogli skorzystać z profesjonalnego sprzętu pod okiem instruktora, a także wziąć udział w konkursie „Wyciskania sztangi na leżąco”. W pracowni informatycznej odbył się pokaz działania drukarki 3D oraz monitora interaktywnego. W sali biologicznej gimnazjaliści zapoznali się z wyposażeniem pracowni (modelami, mikroskopem). Dzień Otwarty uświetnił także występ grupy medialnej Forte, która umiliła gościom czas oczekiwania na ogłoszenie wyników obrad jury. Konkurs tradycyjnie zakończono wspólnym zdjęciem wszystkich uczestników.

Obszerna fotorelacja (GM Forte) - ***TUTAJ***

Konkursy w Chełmie
W dniu 1 kwietnia 2016 r. w budynku ZDZ w Chełmie odbyły się Dni Otwarte połączone z konkursami.

Uczennice Technikum w zawodzie żywienie i usługi gastronomiczne Kinga Dybul z klasy II i Anna Samociuk z klasy III tkp wraz z opiekunką Elżbietą Joźwik wzięły udział w konkursie gastronomicznym.
Tematem konkursu było sporządzenie sałatki z serem feta . Oceniano smak potrawy, sposób podania i dekorację stołu. Dekoracja nawiązywała do hasła przewodniego konkursu – Kwiecień plecień co przeplata , trochę zimy , trochę lata. Uczennice w tym konkursie zajęły II miejsce.

Uczennice Technikum w zawodzie technik usług fryzjerskich też mają się czym pochwalić. Sylwia Andrzejuk i Martyna Moskal pod czujnym okiem Pani Katarzyny Kroszczyńskiej zabłysnęły w konkursie fryzjerskim pod tytułem UPIÓR W OPERZE. W konkursowe szranki stanęło 24 osoby z różnych szkół fryzjerskich z naszego województwa. Sylwia Andrzejuk otrzymała NAGRODĘ PREZEZESA ZARZĄDU ZDZ a Martyna Moskal otrzymała WYRÓŻNIENIE.
Celem konkursu było rozwijanie umiejętności zawodowych młodych adeptów sztuki fryzjerskiej oraz wymiana doświadczeń.

Wszystkim laureatom serdecznie GRATULUJEMY.

Fotorelacja - ***TUTAJ***

Targi Motor Show i Targi Techniki Motoryzacyjnej
Poznań – 01.04 – 02.04.2016

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Techniki i Motoryzacji w Otrębusach. Pani Dyrektor Muzeum Motoryzacji przedstawiła historię pojazdów znajdujących się na ekspozycji. Następnie udaliśmy się do Poznania. Pani Przewodnik oprowadzała nas po Starym Rynku. Uliczkami Poznania udaliśmy się do Starego Browaru. Następnie podziwialiśmy barokowy kościół farny pod wezwaniem Świętego Biskupa Męczennika. Zmęczeni całym dniem udaliśmy się do hostelu, gdzie uczniowie Technikum im. K.K. Baczyńskiego zakwaterowali się w pokojach i zjedli kolację. Po porannej pobudce i śniadaniu grupa opuściła miejsce noclegu, by realizować program drugiego dnia wizyty w Poznaniu. Głównych punktem tego dnia były Targi Motor Show i TTM. Po wejściu na targi każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Diagnostyka, warsztat, myjnie, wulkanizacja to oferta TTM. Motor Show to głównie wystawa motocykli i samochodów. Zapraszamy do fotogalerii.

Fotorelacja - ***TUTAJ***

Zapraszamy
Nabór 2016/17
Zegar
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 94
Najnowszy użytkownik: dawid