22 Styczeń 2017
Praca
Ostatnie artykuły
Egzamin mauralny i z...
Złote Pióra 2016
Dorota Sławińska
Podręczniki na rok 2...
Wykaz podręczników 2...
Nawigacja
Strona główna
Patron Szkół
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Katalog linków
Galeria zdjęć
Zespół muz. FORTE


Egzamin maturalny i zawodowy
Organizacja egzaminów

Plan lekcji 2016/17
Liceum Ogólnokształcące
Technikum
ZSZ

Biblioteka szkolna
Godziny pracy
Nowości książkowe
Kiermasz świąteczny

Dla Rodziców
Zebrania
Wychowawcy klas
Plan pracy LO
Plan pracy Technikum
Plan pracy ZSZ

Publikacje
Publikacje nauczycieli

Prace ucziów
Publicystyka
Sport
Wydarzenia

Samorząd Uczniowski
Skład SU
Plan pracy

Szkolne Koło PCK
INFORMATYKA
Programowanie
Syst. operacyjne
Urządzenia TK
Oprogr. biurowe
Bazy danych
Multimedia
Informatyka
T. informacyjna

INNE PRZEDM.
Język polski


Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Gazetka Szkolna
XP Home Edition
Gratulacja
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Powitanie
Studniówka 2017
W piękny zimowy wieczór uczniowie Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. K. K. Baczyńskiego punktualnie o godz. 18:00 rozpoczęli bal nad bale - studniówkę 2017 r. Młodzież klas IV tfI, IV tkp, IIIac zdenerwowana, ale uśmiechnięta i wspaniale się prezentująca rozpoczęła swój pierwszy bal. Dziewczęta w pięknych sukniach, a chłopcy w garniturach i muchach nie przypominali tych dzieciaków ze szkolnej ławki.
Pan Dyrektor Henryk Zacharuk przywitał zaproszonych gości: Panią Małgorzatę Kiec Dyrektor Kuratorium Delegatury w Białej Podlaskiej, rodziców, wychowawców, nauczycieli i maturzystów z osobami towarzyszącymi. W samym wystąpieniu Dyrektor tak oto zwrócił się do młodzieży: „Pamiętajcie, że sukces w dorosłym życiu można osiągnąć tylko własną pracą, wytrwałością w dążeniu do celu, ale także wiarą w sens pokonywania trudności”. Życzył spełnienia marzeń, zrealizowania wyznaczonych celów. Żeby nie zapomniano że my nauczyciele będziemy ich zawsze wspierać i cieszyć się z ich sukcesów.
Następnie głos zabrała pani Dyrektor Małgorzata Kiec, powitała wszystkich zgromadzonych. Dziękując Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, rodzicom i uczniom za zaproszenie na studniówkę, życzyła tegorocznym maturzystom samych sukcesów, spełnienia marzeń, odnalezienia właściwej drogi, która przyniesie zadowolenie i szczęście, a w studniówkowy wieczór wspaniałej zabawy i powodzenia na maturze.
Pani Beata Mazur przewodnicząca komitetu studniówkowego życzyła uzyskania w życiu spokoju i równowagi, aby uczniowie się uczyli, ale nie zapominali o zabawie, żeby dążyli do sukcesu, szanowali siebie i szacunkiem obdarowywali innych, żeby w tym zapędzonym świecie nie zagubili najważniejszych wartości: piękna, prawdy i dobra. Aby uczniowie pamiętali że są mądrzy, dobrzy i wrażliwi i nigdy o tym nie zapominali.
Chwilę później słowa Adama Mickiewicza recytowane przez jednego z uczniów oznajmiły wszem i wobec, że „Poloneza czas zacząć.” Uczennica Kinga Grabiec w podziękowaniu rodzicom zaśpiewała piękną piosenkę „Tobie mamo Tobie Tato” a uczniowie poprosili rodziców do tańca. Na koniec maturzyści przedstawi skecz z „życia szkoły”. Ale studniówka, to nie tylko dobra zabawa, to także chwile w których dociera do uczniów, że została już tylko nauka, nauka, nauka bo za 100 dni matura.
Wszystkim uczestnikom tegorocznej studniówki życzę, aby chwile spędzone na balu jak najdłużej pozostały w pamięci, a te przysłowiowe sto dni jak najefektywniej wykorzystali na naukę, a na maturze życzę zbobycia maksymalnej ilości punktów.

Agnieszka Jakoniuk

Fotorelacja - ***TUTAJ***

Zapraszamy

Grupa Medialna FORTE zagrała dla Rodziców
10 stycznia 2017 Grupa Medialna FORTE zorganizowała koncert dla Rodziców. Przy licznie zgromadzonej widowni, ładnie udekorowanej i oświetlonej sali, Grupa wykonała 11 utworów ze swojego repertuaru. Były to piosenki polskie i zagraniczne. Rodzice wzięli udział w konkursie dotyczącym działalności Grupy medialnej FORTE.

Występ nagrodzono gromkimi oklaskami. Po występie odbyły się spotkania rodziców z wychowawcami klas, gdzie w miłej atmosferze podsumowano pracę w semestrze I roku szkolnego 2016/2017.

Fotorelacja - ***TUTAJ***

Białka Tatrzańska 2016
Fotorelacja - ***TUTAJ***

Jasełka 2016
Fotorelacja - ***TUTAJ***

Finał V Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych w Piasecznie
Uczniowie klasy III THP Technikum ZDZ im. K.K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej reprezentowali nasz region w finale V Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych. Turniej odbył się 10 grudnia 2016 roku w Piasecznie. Na turnieju pojawiły się najlepsze maszyny wiatrowe, wyłonione w eliminacjach z całej Polski. Bartłomiej Kukawski i Maciej Trociuk wykonali profesjonalną turbinę z lekkich materiałów. Aby maszyny były efektywne, uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu przedmiotów technicznych. Nasza drużyna o nazwie „TERMINATOR” w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęła III miejsce w klasyfikacji generalnej. Turbina wykonana przez uczniów uzyskała imponujące parametry mocy i prędkości obrotowej.
Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawował mgr inż. Grzegorz Michaluk

Fotorelacja - ***TUTAJ***

Targi fryzjerskie Hair Rair
W dniach 26 – 27 listopada tradycyjnie jak co roku młodzież Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. K. K. Baczyńskiego wzięła udział w targach fryzjerskich Hair Rair. Uczniowie wyjechali do Katowic pod opieką Katarzyny Kroszczyńskiej i Anny Chmiel. Impreza ta nieustannie rozwija się skupiając czołowych fryzjerów, najlepsze marki i wiodące akademie fryzjerskie z kraju i ze świata.
W tym roku nastąpił come back – targi wróciły do centrum Katowic do najnowocześniejszej w Polsce hali jaką jest Międzynarodowe Centrum Kongresowe & Spodek. W sobotę i niedzielę festiwal odwiedziło ponad 13 i pół tysiąca osób, co jest rekordem w historii targów.
Najbardziej prestiżowe pokazy hitów fryzjerskich mogło oglądać ponad 2 tysiące osób jednocześnie, a to za sprawą ogromnych trybun i przestrzeni wokół sceny głównej Show&Artistic. Scena była pełna gwiazd z fryzjerskiego panteonu, wystąpiły na niej zespoły Akademii Artego, Akademii Puchałka, Akademii Gnatyshyn z Patrycją i Vovą. Marta Robak i Błażej Adamus dla marki Kaaral. Zespół stylistów Pen Rezor, Montibello zaprezentowało kolekcje Ilusions, Intercoiffure Polska w pokazie Poprevolution, International Artistic Team by Subtil wystąpił w Oskarowej gali fryzjerskiej „The winner is”, marka Elgon zaprosiła Jona Withringtona jako gościa pokazu „Współczesny punk”, swoje show z zimową kolekcją impresive zaprezentowała też marka Emme Diciotto z dyrektorem artystycznym Jarosławem Ciesiółką na czele. Swój indywidualny pokaz oraz warsztaty przygotował Maciej Maniewski z marką Oway i Insight.
Młodzież przez dwa dni targów mogła obserwować prezentacje techniczne i szkolenia Look&Learn na scenie edukacyjnej EDU STAGE. Wśród tegorocznych prelegentów, którzy przygotowali swoje prezentacje byli między innymi: edukatorzy Alcina oraz Szkoły Pivot Point prezentujący techniki upięć, strzyżeń, stylizacji prezentacje Cut&Color.
Edukacja podczas targów to także wykłady i konferencje dla nauczycieli. Serce targów jak mówi Katarzyna Kroszczyńska to pasaż wystawienniczy, gdzie najlepsze marki zaprezentowały swoją ofertę na ogromnych i pięknych stoiskach wyposażonych we własne sceny pokazowe, miejsca do konsultacji, relaksu oraz spotkań z celebrytami. Kemon zaprosił Barbarę Kurdej – Szatan, a Wats poprosiło Krzysztofa Ibisza o prowadzenie konferansjerki na scenie głównej.
Jak co roku sponsorem przejazdu do Katowic był Dyrektor Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. K. K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej Pan Henryk Zacharuk, a wejściówki zasponsorowała firma Polwell, za co serdecznie dziękujemy.

Fotorelacja - ***TUTAJ***

SZKOLNY KONKURSU WIEDZY O HIV I AIDS

Test do pobrania w formacie PDF - ***TUTAJ***

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O HIV I AIDS
SZKOŁY ZDZ IM. K. K. BACZYŃSKIEGO W BIAŁEJ PODLASKIEJ
rok szkolny 2016/2017

 1. Konkurs jest organizowany w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS
 2. Celem konkursu jest:
  • Poszerzenie wiedzy na temat HIV i AIDS wśród młodzieży .
  • Kształtowanie świadomości własnego wpływu na stan swojego zdrowia.
  • Rozpowszechnianie tolerancji i akceptacji wobec osób zakażonych wirusem HIV i chorych na AIDS.
 3. Organizatorami konkursu są Grażyna Denicka i Stanislawa Daniluk
 4. Konkurs jest adresowany do wszystkich uczniów Szkół ZDZ w Białej Podlaskiej
 5. Konkurs ma formę testu wiedzy o HIV/AIDS
  • Zadaniem uczestnika konkursu będzie samodzielne rozwiązanie testu konkursowego umieszczonego na stronie internetowej szkoły
  • Test składał się będzie z 30 pytań .
  • Test będzie dostępny na stronie www.zdzbp.pl w dniach 2-4.12.2016r.
  • Uczestnicy przesyłają swoje odpowiedzi na e-mail: grazyna.denicka@tlen.pl do dnia 4.12.2016r. W e-mailu proszę podać imię i nazwisko i klasę.
  • Laureatem konkursu zostanie osoba z najwyższym wynikiem.
  • W przypadku uzyskania takiej samej liczby punktów wśród najlepszych uczestników będzie dogrywka w dniu 7.12.2016r.
 6. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi dnia 7.12. 2016 r.
 7. Laureaci otrzymają dyplomy i najwyższe oceny z biologii.
 8. Przygotowując się do konkursu można korzystać ze strony internetowej http://www.aids.gov.pl , jak również dostępnych pozycji książkowych.
Zapraszamy
Zegar
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 94
Najnowszy użytkownik: dawid