18 Marzec 2018
Praca
Ostatnie artykuły
Egzamin mauralny i z...
Złote Pióra 2016
Dorota Sławińska
Wykaz podręczników 2...
Liceum Ogólnokształc...
Nawigacja
Strona główna
Patron Szkół
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Katalog linków
Galeria zdjęć
Zespół muz. FORTE


Egzamin maturalny i zawodowy
Organizacja egzaminów

Plan lekcji 2017/18-ZMIANA! 19.02.2018!
Liceum Ogólnokształcące
Technikum
ZSZ

Biblioteka szkolna
Godziny pracy
Nowości książkowe
Kiermasz świąteczny

Dla Rodziców
Zebrania
Wychowawcy klas
Plan pracy LO
Plan pracy Technikum
Plan pracy ZSZ

Publikacje
Publikacje nauczycieli

Prace ucziów
Publicystyka
Sport
Wydarzenia

Samorząd Uczniowski
Skład SU
Plan pracy

Szkolne Koło PCK
INFORMATYKA
Programowanie
Syst. operacyjne
Urządzenia TK
Oprogr. biurowe
Bazy danych
Multimedia
Informatyka
T. informacyjna

INNE PRZEDM.
Język polski


Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Gazetka Szkolna
XP Home Edition
Gratulacja
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Finał Miasta w Drużynowym Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców - Licealiada
6 grudnia w hali sportowo-widowiskowej Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. K. K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej odbył się Finał Miasta w Drużynowym Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców – Licealiada.Gospodarzem zawodów były Szkoły ZDZ oraz Bialski Szkolny Związek Sportowy. Na turniej przybyło 7 drużyn dziewcząt i 7 drużyn chłopców.

Wielki sukces odnieśli uczniowie “Baczyńskiego” zajmując I miejsce wśród chłopców występując w składzie: Łukasz Naumiuk, Konrad Chwedoruk, Mateusz Fila. II miejsce zajęli chłopcy z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 a III miejsce zajęli chłopcy z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1. Dziewczęta w składzie: Anita Mirończuk i Daniela Romaniuk z “Baczyńskiego”uplasowały się na III miejscu., lepsze okazały się dziewczęta z IV LO i ZSZ nr 1.

Tenis stołowy na terenie Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego jest bardzo popularny, nauka gry odbywa się na lekcjach wychowania fizycznego, podczas dodatkowych zajęć oraz w Uczniowskim Klubie Sportowym “Baczyński”. Wszystkim tenisistom, a w szczególności tym którzy stanęli na podium serdecznie gratulujemy

Finał VI Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych
Do finału w Piasecznie dostały się najlepsze drużyny z całej Polski. Dwa zespoły z ”Baczyńskiego” po raz trzeci reprezentowały nasz region w Finale Ogólnopolskim. Turniejowi towarzyszyły ogromne emocje związane z współzawodnictwem. Po raz kolejny partnerem strategicznym i merytorycznym wydarzenia była spółka PGE Energia Odnawialna. Na turnieju pojawił się pan minister Konstanty Radziwiłł. Nasi uczniowie Michał Parafiński i Szymon Łojewski – WINDT PERFORMANCE zajęli III miejsce w klasyfikacji generalnej. Sylwester Horoszko i Michał Cep – WINDT TP miejsce VIII. Podczas Turnieju startujące maszyny wiatrowe badane były na profesjonalnym stanowisku pomiarowym i oceniane w trzech kategoriach: „Największa moc”, „Obroty przy obciążonym wale maszyny, „Moment obrotowy przy zatrzymanym wale”. Suma uzyskanych punktów we wszystkich kategoriach decyduje o jakości maszyny i miejscu zajętym w klasyfikacji generalnej. Opiekunem obu zespołów był p. Grzegorz Michaluk

VI Ogólnopolski Turniej Maszyn Wiatrowych
Eliminacje regionalne 28.11.2017
Zadaniem uczestników zawodów było zbudowanie modelu turbiny wiatrowej przetwarzającej energię wiatru na energię mechaniczną. Uczestnicy wykonali swoje konstrukcje z dowolnych materiałów, przestrzegając jedynie wymiarów podanych na rysunku technicznym organizatora. Uczniowie klasy III THP Technikum ZDZ im. K.K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej uczestniczyli w eliminacjach regionalnych we Włocławku. Wystawione dwie drużyny z naszej Szkoły zajęły w klasyfikacji generalnej miejsca na podium.

I miejsce WINDT TP – Sylwester Horoszko
II miejsce WINDT PERFORMANCE - Michał Parafiński i Szymon Łojewski

Po raz trzeci uczniowie naszej Szkoły dostali się do finału, który odbędzie się w sobotę 9 grudnia 2017 r. w hali widowiskowo-sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie.
Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawował mgr inż. Grzegorz Michaluk.

Spotkanie z Miejskim Rzecznikiem Praw Konsumenta
Już tradycją naszej szkoły stały się spotkania z Panią Jolantą Marczuk Miejskim Rzecznikiem Praw Konsumenta. W spotkaniu 29 listopada uczestniczyli uczniowie klas pierszych Liceum Ogólnokształcącego, Technikum i Branżowej Szkoły Zawodowej I Stopnia. Celem spotkania było poszerzenie wiedzy na temat praw konsumenta. Uczniowie uzyskali informację o prawnych uwarunkowaniach sprzedaży konsumenckiej, głównych zadaniach instytucji stojących na straży przestrzegania praw konsumenta Pani Rzecznik wyjaśniła procedurę składania reklamacji, jak również różnicę pomiędzy gwarancją, a rękojmią. Omówiła problemy wynikające z zawierania umów na odległość i poza lokalem. Na koniec Pani Jolanta Marczuk zwróciła się do uczniówz apelem wyczulenia osób starszych - dziadków, rodziców aby z rozwagą podchodziły do różnych ofert telefonicznych czy pokazów na których oferuje się towary, zwróciła również uwagę na fakt, że trzeba zawsze przed podpisaniem umowy kupna - sprzedaży zapoznac się dokładnie z jej treścią.

Młodzi ludzie byli bardzo aktywni i pytali o wiele spraw, które w istotny sposób ich zaciekawiły. Dopytywali się jaki mają czas zwrotu zakupionego towaru w internecie ? Czy można oddać pełnowartościowy towar zakupiony w sklepie internetowym? Czy można reklamować towar, który został zakupiony w promocji czy na wyprzedaży, oraz jakie prawa ma konsument kupujący rzeczy używane.

Zgodnie ze słowami J.F Kennedy'ego "Komsumenci to my wszyscy" każdy z nas uczestnicząc w codziennym dokonywaniu zakupów jest konsumentem i ważne jest żebyśmy znali swoje prawa.
Dziękujemy Pani Jolancie Marczuk - Miejskiemu Rzecznikowi Praw Konsumenta za przeprowadzenie prelekcji na temat praw konsumenta. Inicjatorem spotkania była Pani Agnieszka Jakoniuk.

Artego z uczniami ZDZ
INSPIRACJA + MOTYWACJA = SATYSFAKCJA
Pracowity tydzień w Baczyńskim ... po dwóch dniach panowania Matrixa naszedł czas na Artego. Szkolenie dla instruktorów pod patronatem marki ARTEGO - BAJKOWE BLONDY miało na celu zgłębienie tajników uzyskania perfekcyjnego blondu. Na spotkaniu przeprowadzone zostało studium przypadku, w wyniku czego omówione zostały zasady kolorymetrii w zakresie rozszerzonym. Szeroki wachlarz możliwości jaki gwarantuje zastosowanie produktów ARTEGO daje uczestnikom komfort w codziennej pracy.

Radio Biper z uczniami ZDZ
Grupa medialna, klasy 2 AC, uczestniczyła 27 listopada w warsztatach z dziennikarzem Radia Biper – Mariuszem Maksymiukiem. Opowiedział on młodzieży o pracy w lokalnych mediach, zaprezentował sprzęt potrzebny w pracy, zdradził pewne tajniki dziennikarstwa, udzielał pomocnych rad i zachęcał do współpracy. Uczniowie ponadto dostali od dziennikarza swoje pierwsze, poważne zadanie dziennikarskie. Kolejne spotkanie już wkrótce.


Szkolenie fryzjerskie MATRIX

W dniach 13 i 14 listopada w naszej szkole odbyły się szkolenia fryzjerskie pod patronatem firmy MATRIX. Prowadzący szkolenie, Tomasz Gniatowski jest doświadczonym edukatorem wyróżniającym się ogromną wiedzą, techniką w dziedzinie koloryzacji włosów. Pierwszy dzień szkolenia dotyczył koloryzacji globalnej ABC koloru. Drugi dzień opierał się na blondach specjalnych ABC blondu.

Szkolenia skierowane były do uczniów klas o profilu fryzjerskim. Były one stępem w świat koloryzacji MATRIX. Interaktywna formuła ułatwiła poznanie wiedzy o koloryzacji. Warszataty praktyczne pozwoliły dokładnie poznać rezultaty kolorystyczne:

  • reguły kolorymatrii;
  • wysokośći tonu;
  • podkłady rozjaśniające i neutralizacja;
  • pigmentacja i włosy siwe;
  • koloryzacja trwała oraz ton w ton.

Szkolenie KREATYWNE BLONDY dedykowane było uczniom, którzy rozwijają swoje umiejętności perfekcyjnych blondów. Dzięki temu uczniowie zdobyli wiedzę, która pozwoli:

  • diagnozować potrzeby klientów;
  • spełniać największe marzenia klientek;
  • oferować najnowsze techniki koloryzacji.

Po ukończeniu szkoleń każdy uczestnik otrzymał CERTYFIKAT ABC koloru i ABC blondu.
Takie szkolenia inspirują uczniów do tworzenia. Stają się przygodą i otwierają oczy na świat fryzjerstwa.

13 listopada "podbijaliśmy stolicę" pod patronatem posła Marcina Duszka.
Uczestniczyliśmy w uroczystej Gali, zorganizowanej na Zamku Królewskim z okazji 50-cio lecia Komisji Episkopatu Polski ds. Misji , podczas której przyjmowali odznaczenia ludzie szczególnie zaangażowani w sprawy misji.

Zwiedzaliśmy Stadion Narodowy, z biletem „Poczuj się VIP-em”.

Mogliśmy siedzieć, a nawet leżeć na miejscach VIP-a, oglądaliśmy też miejsca zastrzeżone dla zawodników. Nieliczni latali dronem.

Byliśmy również z Posłem na Wiejskiej.
Zapraszamy
Zegar
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 95
Najnowszy użytkownik: Adrian