14 Grudzień 2017
Praca
Ostatnie artykuły
Egzamin mauralny i z...
Złote Pióra 2016
Dorota Sławińska
Wykaz podręczników 2...
Liceum Ogólnokształc...
Nawigacja
Strona główna
Patron Szkół
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Katalog linków
Galeria zdjęć
Zespół muz. FORTE


Egzamin maturalny i zawodowy
Organizacja egzaminów

Plan lekcji 2017/18-zmiana! 06.11.2017!
Liceum Ogólnokształcące
Technikum
ZSZ

Biblioteka szkolna
Godziny pracy
Nowości książkowe
Kiermasz świąteczny

Dla Rodziców
Zebrania
Wychowawcy klas
Plan pracy LO
Plan pracy Technikum
Plan pracy ZSZ

Publikacje
Publikacje nauczycieli

Prace ucziów
Publicystyka
Sport
Wydarzenia

Samorząd Uczniowski
Skład SU
Plan pracy

Szkolne Koło PCK
INFORMATYKA
Programowanie
Syst. operacyjne
Urządzenia TK
Oprogr. biurowe
Bazy danych
Multimedia
Informatyka
T. informacyjna

INNE PRZEDM.
Język polski


Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Gazetka Szkolna
XP Home Edition
Gratulacja
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Dzień Edukacji Narodowej
„Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić”

Dzień Edukacji Narodowej obchodzimy 14 października. Święto polskiej oświaty zostało ustanowione 27 kwietnia 1972 r. i upamiętnia powołaną do życia przez króla Stanisława Poniatowskiego Komisję Edukacji Narodowej w 1773 r.
Obchody w Szkołach im. K. K. Baczyńskiego związane z Dniem Edukacji Narodowej i Święta Pracownika ZDZ zorganizowano 13 października w hali sportowo-widowiskowej.

W części oficjalnej głos zabrał pan Dyrektor Henryk Zacharuk, który przywitał znakomitych gości, pana posła Marcina Duszka, księdza proboszcza Mariana Daniluka, pana Karola Sudewicza dyrektora CKiW w Roskoszy oraz przewodniczącego Rady Rodziców pana Daniela Romaniuka. Złożył życzenia wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom szkoły, podziękował za trud wkładany każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń. Zostały wręczone nagrody Dyrektora Szkoły nauczycielom i pracownikom szkoły.

Część artystyczną przygotowała młodzież pod okiem nauczycieli Agnieszki Jakoniuk, Anny Kowalik i Moniki Malesy.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy wszystkim nauczycielom i pracownikom Szkoły dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności, aby wykonywana praca była nieustającą pasją, która motywuje do ciągłego rozwoju.

Pokazy fizyczne na UMCS
W dniu 27 września klasy:
IV- Technik pojazdów samochodowych, a także II i III LO uczestniczyły w pokazach fizycznych organizowanych przez Wydział Fizyki UMCS.
Pokazy dotyczyły mechaniki, akustyki, elektrostatyki i radioaktywności. Nasza młodzież brała czynny udział w prowadzonych doświadczeniach.
Pokazy poprzedzone były żywą lekcją historii w Państwowym Muzeum na Majdanku.

Hotelarze i gastronomia w Poznaniu
W dniach 28-29 września odbyła się szkolna wycieczka do Poznania dla klas technikum hotelarskiego oraz technikum usług gastronomicznych ZDZ im. K. K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej.

Celem wyjazdu była wizyta na Międzynarodowych Targach INVEST HOTEL i POLAGRA GASTRO oraz zapoznanie się z historią Poznania podczas zwiedzania najznamienitszych obiektów w mieście.

Przeczytaj cały artykuł ze szczegółowym programem.Logistycy w Trójmieście!!!
Uczniowie Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. K.K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej, kształcący się w zawodzie technik logistyk, wzięli udział w dniach 26-29.09.2017r. w wycieczce przedmiotowej do Trójmiasta. Program wycieczki był bardzo napięty i bogaty w różnorodne atrakcje. Uczniowie mieli okazję wzbogacić swoją wiedzę z zakresu logistyki w transporcie lotniczym, morskim i kolejowym uczestnicząc w targach i zwiedzając przedsiębiorstwa. Podczas 4 dni wycieczki młodzież zwiedziła wiele interesujących miejsc, zarówno pod kątem zawodowym, jak i historycznym i krajoznawczo-turystycznym.

Przeczytaj cały artykuł ze szczegółowym programem.


70-lecie Zakładu Doskonalenia Zawodowego
21 wrześnie 2017 roku świętowaliśmy obchody 70-lecia istnienia Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Lublinie. Z tej okazji na deskach Teatru Muzycznego odbyła się gala, podczas której uhonorowano Pana Henryka Zacharuka, Dyrektora Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białej Podlaskiej, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, a nauczycieli i pracowników naszej szkoły rubinowymi, złotymi i srebrnymi odznaczeniami za zasługi dla ZDZ. Serdecznie gratulujemy wszystkim odznaczonym.

Obchody uświetnił pokaz fryzur w wykonaniu uczennic szkół ZDZ oraz piękny koncert.
Świtaowy dzień Sybiraka
17 września obchodzimy Światowy Dzień Sybiraka. Przypada on w rocznicę napaści sowieckiej Rosji na Polskę, która miała miejsce 17 września 1939.

Tego dnia w całej Polsce jak również w naszym mieście wspominane są losy zesłanych na Syberię. To szczególna data dla Sybiraków i Kresowian jest symbolem naznaczenia ich życia, sposobem na zachowanie w pamięci ich tragedii i tułaczego losu.

17 września delegacja naszej szkoły wzięła udział w obchodach dnia Sybiraka. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. W parafii N.N.M.P przy ulicy Brzeskiej, następnie przemaszerowanie pod pomnik Sybiraków na ul. Brzeskiej, gdzie zostały złożone kwiaty przez delegację naszej szkoły.

Zebranie Rodziców klas I oraz zebranie Rady Rodziców
Co rodzic powinien wiedzieć w nowym roku szkolnym 2017/2018
Przed nami nowy rok szkolny, w którym wprowadzamy zaplanowane wcześniej zmiany w polskiej oświacie, oczekiwane przez rodziców, nauczycieli, uczniów i samorządowców.

Reforma edukacji wychodzi naprzeciw potrzebom większości Polaków, którzy chcą szkoły nowoczesnej, a jednocześnie silnie zakorzenionej w naszej tradycji. Zmiany są przemyślane i zaplanowane na wiele lat.

Zależy nam na tym, aby każdy uczeń, bez względu na to skąd pochodzi i jaki jest status materialny jego rodziców, miał dobrą szkołę i dobrą edukację. Reforma edukacji to nie tylko zmiana ustroju szkolnego. To także propozycja nowych rozwiązań w obszarze szkolnictwa zawodowego, silne powiązanie go z rynkiem pracy, zmiany w organizacji i funkcjonowaniu szkół oraz placówek oświatowych.

W przygotowanej przez nas publikacji zebraliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane przez rodziców pytania dotyczące nowego roku szkolnego 2017/2018. Wyjaśniamy, na czym polegają nowe rozwiązaniach zawarte w prawie oświatowym oraz przypominamy o już obowiązujących przepisach.

Zachęcamy rodziców do zapoznawania się ze statutami szkół swoich dzieci, z wewnątrzszkolnym systemem oceniania i programami realizowanymi przez szkołę.

W przypadku pytań lub wątpliwości dyrektor szkoły i nauczyciele są zawsze do dyspozycji rodziców oraz opiekunów.

Zapraszamy
Zegar
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 95
Najnowszy użytkownik: Adrian