17 Październik 2017
Praca
Ostatnie artykuły
Egzamin mauralny i z...
Złote Pióra 2016
Dorota Sławińska
Wykaz podręczników 2...
Liceum Ogólnokształc...
Nawigacja
Strona główna
Patron Szkół
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Katalog linków
Galeria zdjęć
Zespół muz. FORTE


Egzamin maturalny i zawodowy
Organizacja egzaminów

Plan lekcji 2017/18-zmiana! 25.09.2017!
Liceum Ogólnokształcące
Technikum
ZSZ

Biblioteka szkolna
Godziny pracy
Nowości książkowe
Kiermasz świąteczny

Dla Rodziców
Zebrania
Wychowawcy klas
Plan pracy LO
Plan pracy Technikum
Plan pracy ZSZ

Publikacje
Publikacje nauczycieli

Prace ucziów
Publicystyka
Sport
Wydarzenia

Samorząd Uczniowski
Skład SU
Plan pracy

Szkolne Koło PCK
INFORMATYKA
Programowanie
Syst. operacyjne
Urządzenia TK
Oprogr. biurowe
Bazy danych
Multimedia
Informatyka
T. informacyjna

INNE PRZEDM.
Język polski


Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Gazetka Szkolna
XP Home Edition
Gratulacja
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Nasza przyszłość... LOGISTYKA!!!

Wycieczkowa kronika zawodu LOGISTYKA

Dzisiejszy, ciągle rozwijający się świat wymaga nowych rozwiązań, także w takiej branży jak logistyka. Mieli okazję przekonać się o tym uczniowie klas I TKL, II TKL i III TKL technikum logistycznego podczas wycieczki dydaktycznej do Poznania. Program wycieczki był bardzo napięty i bogaty w różnorodne atrakcje. Zaraz po świętach, 19 kwietnia, wypoczęci i pełni energii wyruszyliśmy w drogę.

Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, podczas której towarzyszył nam pan poseł Marcin Duszek. Wspólnie z panią przewodnik mieliśmy okazję zwiedzić Sejmową Salę Posiedzeń, kaplicę sejmową, Korytarz Marszałkowski, bibliotekę sejmową , a także hall główny, gdzie znajduje się tablica upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, a także tablica upamiętniająca parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Wycieczka po sejmie była bardzo ciekawa i edukacyjna. Poznaliśmy historię sejmu, dowiedzieliśmy się, jak wyglądają obrady sejmu i jakie spełnia on funkcje. Miłym i zaskakującym akcentem na zakończenie wycieczki po sejmie było zaproszenie przez posła Marcina Duszka na pyszny obiad w stołówce sejmowej. Najedzeni wyruszyliśmy w dalszą drogę. Wieczorem dotarliśmy do miejsca naszego zakwaterowania, schroniska młodzieżowego „Hanka” w Poznaniu. Nazajutrz wstaliśmy bardzo wcześnie, by wspólnie z panią przewodnik zwiedzić jak najwięcej zabytków Poznania, takich jak: bazylika archikatedralna św. Apostołów Piotra i Pawła, Brama Poznańska i Stare Miasto. W bazylice zafascynowały nas podziemia, w których znajdowały się fragmenty starych murów, grobowców pierwszych władców i misy chrzcielnej. Naszą uwagę przykuła również Złota Kaplica, gotycki ołtarz główny oraz spiżowe płyty nagrobne. Na Starym Rynku podziwialiśmy zabytkowe kamienice, ratusz, z wieży którego usłyszeliśmy hejnał i ujrzeliśmy sławne poznańskie koziołki.

Po wizycie na Starym Mieście udaliśmy się do przedsiębiorstwa spedycyjno-transportowego PEKAES. Tam poznaliśmy kulisy pracy logistyka-spedytora. Zobaczyliśmy jak sprawnie funkcjonuje magazyn, kiedy praca jest dobrze zorganizowana. Byliśmy pod wrażeniem precyzji operatorów wózków widłowych śmigających po magazynie. Bardzo miło przyjął nas Pan Dyrektor do spraw przewozów międzynarodowych. Zachęcał do podejmowania pracy w zawodzie logistyka. Zostaliśmy też obdarowani drobiazgami z logo PEKAES. Na zakończenie mieliśmy chwilę wolnego czasu w galerii „Stary Browar”, gdzie mieliśmy okazję podziwiać połączenie tradycji z nowoczesnością.

Ostatniego dnia wycieczki odwiedziliśmy Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Tam mieliśmy okazję sprawdzić swoją wiedzę teoretyczną w praktyce. Podzieleni na zespoły formowaliśmy paletowe jednostki ładunkowe. Bezkonkurencyjni byli: Martyna, Ewelina, Kacper, Mateusz i Sebastian. Chodzą teraz dumni po szkole w koszulkach studentów WSL – u z napisem „To mi styka! Logistyka”. Dzięki zajęciach w laboratorium RFID zrozumieliśmy jak działa system kodów kreskowych i radiowej identyfikacji towarów. Oj, gdyby nie czesne na uczelni chyba wszyscy chcielibyśmy tam kontynuować naukę.

Kolejnym punktem programu była wizyta w Browarze Wielkopolskim „Świat Lecha”. Dowiedzieliśmy się tam, jak waży się piwo, jakie są jego składniki, znamy piwowarskie określenia tego napoju. Mieliśmy też okazję degustować piwo, niestety ku naszemu niezadowoleniu tylko bezalkoholowe :)

Po smacznym obiedzie w restauracji „Malta Yacht Club” mieliśmy niepowtarzalną okazję skorzystać z kolejki górskiej „Adrenalinka” oraz toru saneczkowego. Była dobra zabawa i dużo emocji.

   Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną do Białej. Po drodze wstąpiliśmy na kolację do McDonalda. Podróż minęła wesoło i przyjemnie, a przed szkołą o 2 w nocy czekali na nas już rodzice.

Wycieczka zorganizowana była przez panią Jadwigę Daniluk, z udziałem pani Bożeny Panasiuk i pani Marleny Filipiuk. Dziękujemy Panu Dyrektorowi Szkoły, Henrykowi Zacharukowi za zgodę na odbycie wycieczki oraz wsparcie finansowe. Mamy nadzieję, iż w przyszłości będziemy mieli okazję odbyć kolejne wycieczki przedmiotowe.

Wyjazd na Targi Motor Show Poznań 2017
Od 6 do 7 kwietnia została zorganizowana dwudniowa wycieczka do Poznania dla klasy ITHP i IITHP. Pierwszego dnia wyjazdu uczniowie zapoznali się z eksponatami w Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. Po przyjeździe do Poznania młodzież zwiedzała Stare Miasto. 7 marca grupa mogła przez cały dzień zapoznać się z ofertą wystawców Motor Show 2017. To największe targi motoryzacyjne w Polsce i czwarte w Europie. Tegoroczna edycja odsłoniła przed uczniami pojazdy w ramach czterech salonów: samochodowego, motocyklowego, caravaningowego oraz ciężarowego. Dla miłośników motoryzacji przygotowana była niezliczona liczba atrakcji, międzynarodowych i polskich premier oraz wydarzeń towarzyszących m.in. pokazów stuntu, torów offroad czy car tuningu. Taki wyjazd jest bardzo atrakcyjny i pogłębia wiedzę uczniów gdyż wielu producentów pokazuje układy napędowe w przekroju. Z każdym rokiem pojawia się coraz więcej aut z napędem hybrydowym jak i elektrycznym. Przykładem mogą być elektryczne samochody marki Tesla.

Opiekunowie wycieczkiSławomir Malicki , Grzegorz Michaluk

Miejskie obchody rocznicy katasrtrofy w Smoleńsku
9 kwietnia od godz. 11:00 przy kościele św. Antoniego odbyły się miejskie obchody tragicznej dla Polaków 7 rocznicy katastrofy samolotu pod Smoleńskiem. Przed Mszą Świętą delegacja naszej Szkoły złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy, wśród tragicznie zmarłych byli prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźctwie Ryszard Kaczorowski, marszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów sił zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, Szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstwa, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiącą delegację polską na uroczystości związanej z obchodami 70 rocznicy zbrodni katyńskiej, a także załoga samolotu. Wśród nich byli związani z naszym miastem gen. Andrzej Błasik i stewardessa Barbara Maciejczyk.
Była to druga pod względem liczby ofiar katastrofa w historii polskiego lotnictwa i największa pod względem liczby ofiar katastrofa w dziejach polskich Sił Powietrznych. Katastrofy nie przeżyła żadna z 96 osób obecnych na pokładzie samolotu.

Z wizytą w nowoczesnej Bibliotece Akademickiej PSW
Grupa medialna klasy 2AC, pod opieką p. Marleny Filipiuk, 3 kwietnia odwiedziła zmodernizowaną, rozbudowaną Bibliotekę Akademicką PSW w Białej Podlaskiej. Oprowadziła nas po niej pani Monika Gościk, pracująca w sekcji informacji naukowej. Pani Monika szczegółowo opowiedziała nam o zasadach korzystania z biblioteki, zapoznała z nowoczesnymi technikami wypożyczania, oddawania czy skanowania książek. Grupa miała okazję zapoznać się z ogromną przestrzenią biblioteki, zapełnioną nowoczesną technologią, jaką serwują nam możliwości XXI wieku. Po kolei zwiedziliśmy różne strefy znajdujące się w bibliotece, takie jak: strefa pracy indywidualnej, grupowej czy strefa relaksu. Funkcjonalność biblioteki i jej nowoczesny wystrój zrobił na nas duże wrażenie.

Dragan Zuzanna, klasa 2AC
Janowska Anita, klasa 2AC

Dzień Patrona Szkoły
Dnia 06.04.2017 r. w Liceum Ogólnokształcącym Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białej Podlaskiej odbyła się V edycja Konkursu Recytatorskiego „Trzeba umieć ludzi pokochać…”, który przeznaczony był dla młodzieży szkół gimnazjalnych powiatu bialskiego i miasta Biała Podlaska. Konkurs uświetnił Dzień Otwarty szkoły oraz Dzień Patrona. Organizatorem imprezy było Liceum Ogólnokształcące ZDZ im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białej Podlaskiej. W tegorocznym konkursie brało udział 42 uczniów z 9 szkół.
Konkursu realizował następujące cele: popularyzację poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, poszukiwanie literackich wzorców i wartości istotnych w życiu młodego człowieka; krzewienie wśród młodzieży idei patriotyzmu, braterstwa i poświęcenia; rozwijanie zainteresowań literackich. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować po jednym utworze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego z listy dołączonej do regulaminu i wyrecytować go w ciągu pięciu minut. Jury przy ocenie recytacji brało pod uwagę: interpretację tekstu, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny, dobór treści. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, a wszyscy uczestnicy konkursu pamiątkowe dyplomy.
 • I miejsce w konkursie zajął Cezary Arseniuk z Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Papieża Jana Pawła II w Piszczacu.
 • II miejsce zajął Kacper Barzyński z Gimnazjum nr 6 im. Jana Pawła II w Zespole Szkół w Białej Podlaskiej.
 • III miejsce zajęła Irmina Ludwiszewska z Publicznego Gimnazjum im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Leśnej Podlaskiej.
W czasie trwania konkursu przewidziano dodatkowe atrakcje: zapoznanie gimnazjalistów i ich nauczycieli z ofertą edukacyjną na następny rok szkolny, prezentację zainteresowań i osiągnięć uczniów (grupy medialnej Forte, koła teatralnego, koła plastycznego, konkursów fryzjerskich i sportowych), zwiedzanie pracowni (fryzjerskich, gastronomicznej, językowych, biologicznej, samochodowej, informatycznej, siłowni i innych pomieszczeń). Młodzież miała okazję obejrzeć pokazy fryzur, skorzystać z fachowych porad dotyczących pielęgnacji włosów, bezpłatnej fryzury i zabiegów pielęgnacyjnych. Uczniowie szkoły kształcący się w zawodzie kucharz przygotowali degustację potraw dla wszystkich gości, gimnazjalistów i ich opiekunów. Młodzież mogła skorzystać z profesjonalnej siłowni pod okiem trenera. Gimnazjaliści uczestniczyli w pokazie działania drukarki 3D i nowoczesnego sprzętu (monitorów interaktywnych, wizualizerów). Pasjonaci motoryzacji wysłuchali prelekcji na temat diagnostyki pojazdów, zapoznali się z działaniem urządzenia GUTTMAN służącego do określania usterek pojazdów, oglądali pokaz pracy układu zasilania paliwem silnika ZS COMMON RAIL oraz układów zapłonowych różnych typów. W czasie trwania konkursu uczestnicy i goście byli oprowadzani po szkole przez nauczycieli i uczniów.

Fotorelacja - ***TUTAJ***

Konkurs Matematyczny "Szkolny Pitagoras"
Konkurs Matematyczny "Szkolny Pitagoras"

Regulamin konkursu:

 1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas pierwszych, drugich Liceum i klas pierwszych, drugich i trzecich Technikum im. K.K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej, którzy nie boją się myśleć.
 2. Organizatorem konkursu jest nauczyciel Monika Malesa.
 3. Cele konkursu:
  • popularyzowanie matematyki wśród młodzieży
  • rozwijanie zainteresowań matematycznych
  • podnoszenie poziomu stosowania wiedzy matematycznej
 4. Przebieg konkursu
  • konkurs odbędzie się 19 kwietnia 2017r. (środa) o godz. 10:55 w sali nr 24.
  • zgłoszenia do konkursu do dnia 12.04.2017 przyjmują nauczyciele matematyki: pani Irena Jasieńczuk, pani Emilia Ignatowicz, pani Monika Malesa.
  • konkurs przeprowadzony jest w formie pisemnej. Zadaniem konkursowym jest samodzielne rozwiązywanie 20 zadań w formie tekstowej.
 5. Kryteria oceny i nagrody:
  • Oceny rozwiązanych zadań dokonuje jury powołane przez organizatora, według ustalonego kryterium punktowego
  • O kolejności miejsc będzie decydować liczba zdobytych punktów
  • Zwycięzcy otrzymają dyplomy i nagrody ufundowane przez Dyrektora Szkoły.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie

Monika Malesa

XVIII Olimpiada Techniki Samochodowej
18 marca 2017r. w Warszawie na wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej odbył się II etap XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Techniki Samochodowej. Olimpiada ma zasięg ogólnopolski i została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. W trakcie olimpiady była oceniana wiedza z zakresu: podstaw konstrukcji maszyn; budowy pojazdów samochodowych; diagnozowania i naprawy zespołów oraz układów pojazdów samochodowych; umiejętności posługiwania się narzędziami i przyrządami, w tym pomiarowymi; bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska. Naszą Szkołę reprezentowało 3 uczniów : Michał Parafiński, Szymon Łojewski klasa II THP i Maciej Szprychel klasa III THP.
Do olimpiady zgłosiło się 494 uczniów z całej Polski. Po zakończeniu olimpiady odbyło się zwiedzanie wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Następnie uczniowie zapoznali się z ofertą sprzedaży w salonie BMW.

Fotorelacja G. Michaluka - ***TUTAJ***

Akcja charytatywna
AKCJA CHARYTATYWNA NA RZECZ SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT „AZYL” W BIAŁEJ PODLASKIEJ W ramach akcji przeprowadzona została zbiórka następujących rzeczy:
koce, prześcieradła, ręczniki, miski, garnki dla psów. Wszystkie te rzeczy zostały przekazane do schroniska dla zwierząt 19 marca 2017r. przez najbardziej zaangażowaną młodzież i koordynatora akcji – p. Grzegorza Michaluka. Zapraszamy do schroniska wszystkich wolontariuszy chętnych na wyprowadzanie psiaków w każdą niedzielę od godziny 9.30. Uczniowie biorący czynny udział w wolontariacie na rzecz schroniska: Michał Cep, Dariusz Fedor, Konrad Szydłowski klasa II THP i uczniowie z innych klas. Schronisko mieści się przy ulicy Olszowa 4. Wszystkim dobroczyńcom – uczniom oraz rodzicom, którzy przyczynią się do polepszenia bytu zwierząt, bardzo serdecznie dziękujemy.

Krótka fotorelacja - ***TUTAJ***

Zapraszamy
Zegar
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 95
Najnowszy użytkownik: Adrian