24 Czerwiec 2018
Praca
Ostatnie artykuły
Egzamin mauralny i z...
Złote Pióra 2016
Dorota Sławińska
Wykaz podręczników 2...
Liceum Ogólnokształc...
Nawigacja
Strona główna
Patron Szkół
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Katalog linków
Galeria zdjęć
Zespół muz. FORTE


Egzamin maturalny i zawodowy
Organizacja egzaminów

Plan lekcji 2017/18-ZMIANA! 14.05.2018!
Liceum Ogólnokształcące
Technikum
Branżowa Szkoła I stopnia

Biblioteka szkolna
Godziny pracy
Nowości książkowe
Kiermasz świąteczny

Dla Rodziców
Zebrania
Wychowawcy klas
Plan pracy LO
Plan pracy Technikum
Plan pracy BS I stopnia

Publikacje
Publikacje nauczycieli

Prace ucziów
Publicystyka
Sport
Wydarzenia

Samorząd Uczniowski
Skład SU
Plan pracy

Szkolne Koło PCK
INFORMATYKA
Programowanie
Syst. operacyjne
Urządzenia TK
Oprogr. biurowe
Bazy danych
Multimedia
Informatyka
T. informacyjna

INNE PRZEDM.
Język polski


Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Gazetka Szkolna
XP Home Edition
Gratulacja
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
VI Ogólnopolski Turniej Maszyn Wiatrowych
Eliminacje regionalne 28.11.2017
Zadaniem uczestników zawodów było zbudowanie modelu turbiny wiatrowej przetwarzającej energię wiatru na energię mechaniczną. Uczestnicy wykonali swoje konstrukcje z dowolnych materiałów, przestrzegając jedynie wymiarów podanych na rysunku technicznym organizatora. Uczniowie klasy III THP Technikum ZDZ im. K.K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej uczestniczyli w eliminacjach regionalnych we Włocławku. Wystawione dwie drużyny z naszej Szkoły zajęły w klasyfikacji generalnej miejsca na podium.

I miejsce WINDT TP – Sylwester Horoszko
II miejsce WINDT PERFORMANCE - Michał Parafiński i Szymon Łojewski

Po raz trzeci uczniowie naszej Szkoły dostali się do finału, który odbędzie się w sobotę 9 grudnia 2017 r. w hali widowiskowo-sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie.
Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawował mgr inż. Grzegorz Michaluk.

Spotkanie z Miejskim Rzecznikiem Praw Konsumenta
Już tradycją naszej szkoły stały się spotkania z Panią Jolantą Marczuk Miejskim Rzecznikiem Praw Konsumenta. W spotkaniu 29 listopada uczestniczyli uczniowie klas pierszych Liceum Ogólnokształcącego, Technikum i Branżowej Szkoły Zawodowej I Stopnia. Celem spotkania było poszerzenie wiedzy na temat praw konsumenta. Uczniowie uzyskali informację o prawnych uwarunkowaniach sprzedaży konsumenckiej, głównych zadaniach instytucji stojących na straży przestrzegania praw konsumenta Pani Rzecznik wyjaśniła procedurę składania reklamacji, jak również różnicę pomiędzy gwarancją, a rękojmią. Omówiła problemy wynikające z zawierania umów na odległość i poza lokalem. Na koniec Pani Jolanta Marczuk zwróciła się do uczniówz apelem wyczulenia osób starszych - dziadków, rodziców aby z rozwagą podchodziły do różnych ofert telefonicznych czy pokazów na których oferuje się towary, zwróciła również uwagę na fakt, że trzeba zawsze przed podpisaniem umowy kupna - sprzedaży zapoznac się dokładnie z jej treścią.

Młodzi ludzie byli bardzo aktywni i pytali o wiele spraw, które w istotny sposób ich zaciekawiły. Dopytywali się jaki mają czas zwrotu zakupionego towaru w internecie ? Czy można oddać pełnowartościowy towar zakupiony w sklepie internetowym? Czy można reklamować towar, który został zakupiony w promocji czy na wyprzedaży, oraz jakie prawa ma konsument kupujący rzeczy używane.

Zgodnie ze słowami J.F Kennedy'ego "Komsumenci to my wszyscy" każdy z nas uczestnicząc w codziennym dokonywaniu zakupów jest konsumentem i ważne jest żebyśmy znali swoje prawa.
Dziękujemy Pani Jolancie Marczuk - Miejskiemu Rzecznikowi Praw Konsumenta za przeprowadzenie prelekcji na temat praw konsumenta. Inicjatorem spotkania była Pani Agnieszka Jakoniuk.

Artego z uczniami ZDZ
INSPIRACJA + MOTYWACJA = SATYSFAKCJA
Pracowity tydzień w Baczyńskim ... po dwóch dniach panowania Matrixa naszedł czas na Artego. Szkolenie dla instruktorów pod patronatem marki ARTEGO - BAJKOWE BLONDY miało na celu zgłębienie tajników uzyskania perfekcyjnego blondu. Na spotkaniu przeprowadzone zostało studium przypadku, w wyniku czego omówione zostały zasady kolorymetrii w zakresie rozszerzonym. Szeroki wachlarz możliwości jaki gwarantuje zastosowanie produktów ARTEGO daje uczestnikom komfort w codziennej pracy.

Radio Biper z uczniami ZDZ
Grupa medialna, klasy 2 AC, uczestniczyła 27 listopada w warsztatach z dziennikarzem Radia Biper – Mariuszem Maksymiukiem. Opowiedział on młodzieży o pracy w lokalnych mediach, zaprezentował sprzęt potrzebny w pracy, zdradził pewne tajniki dziennikarstwa, udzielał pomocnych rad i zachęcał do współpracy. Uczniowie ponadto dostali od dziennikarza swoje pierwsze, poważne zadanie dziennikarskie. Kolejne spotkanie już wkrótce.


Szkolenie fryzjerskie MATRIX

W dniach 13 i 14 listopada w naszej szkole odbyły się szkolenia fryzjerskie pod patronatem firmy MATRIX. Prowadzący szkolenie, Tomasz Gniatowski jest doświadczonym edukatorem wyróżniającym się ogromną wiedzą, techniką w dziedzinie koloryzacji włosów. Pierwszy dzień szkolenia dotyczył koloryzacji globalnej ABC koloru. Drugi dzień opierał się na blondach specjalnych ABC blondu.

Szkolenia skierowane były do uczniów klas o profilu fryzjerskim. Były one stępem w świat koloryzacji MATRIX. Interaktywna formuła ułatwiła poznanie wiedzy o koloryzacji. Warszataty praktyczne pozwoliły dokładnie poznać rezultaty kolorystyczne:

  • reguły kolorymatrii;
  • wysokośći tonu;
  • podkłady rozjaśniające i neutralizacja;
  • pigmentacja i włosy siwe;
  • koloryzacja trwała oraz ton w ton.

Szkolenie KREATYWNE BLONDY dedykowane było uczniom, którzy rozwijają swoje umiejętności perfekcyjnych blondów. Dzięki temu uczniowie zdobyli wiedzę, która pozwoli:

  • diagnozować potrzeby klientów;
  • spełniać największe marzenia klientek;
  • oferować najnowsze techniki koloryzacji.

Po ukończeniu szkoleń każdy uczestnik otrzymał CERTYFIKAT ABC koloru i ABC blondu.
Takie szkolenia inspirują uczniów do tworzenia. Stają się przygodą i otwierają oczy na świat fryzjerstwa.

13 listopada "podbijaliśmy stolicę" pod patronatem posła Marcina Duszka.
Uczestniczyliśmy w uroczystej Gali, zorganizowanej na Zamku Królewskim z okazji 50-cio lecia Komisji Episkopatu Polski ds. Misji , podczas której przyjmowali odznaczenia ludzie szczególnie zaangażowani w sprawy misji.

Zwiedzaliśmy Stadion Narodowy, z biletem „Poczuj się VIP-em”.

Mogliśmy siedzieć, a nawet leżeć na miejscach VIP-a, oglądaliśmy też miejsca zastrzeżone dla zawodników. Nieliczni latali dronem.

Byliśmy również z Posłem na Wiejskiej.
Konkurs Wiedzy o Rosji

Regulamin Szkolnego Konkursu Wiedzy o Rosji i Języku Rosyjskim

Postanowienia ogólne
1. Celem Konkursu Wiedzy o Rosji i Języku Rosyjskim (Geografia – Kultura – Język), zwanego dalej Konkursem jest rozbudzanie wśród młodzieży zainteresowania współczesną Rosją, popularyzowanie wiedzy o geografii i kulturze Rosji oraz zachęcanie młodzieży do samodzielnego poszerzania wiedzy w tym zakresie.

2. Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów klas I,II,III Liceum Ogólnokształcącego ZDZ Szkoły im. K.K. Baczyńskiego , klas I,II,III,IV Technikum ZDZ im. K.K. Baczyńskiego, klas I,II,III Zasadniczej Szkoły Zawodowej ZDZ im. K.K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej.

3. Organizatorami konkursu są Pani Bożenna Prokopiuk i Pani Aleksandra Weremiuk

4. Zasady udziału w konkursie:
o Konkurs ma formę testu wiedzy o Rosji( część geograficzna i część realioznawcza ).
o Zadaniem uczestnika konkursu będzie samodzielne rozwiązywanie testu konkursowego umieszczonego na stronie internetowej szkoły.
o Test składał się będzie z 30 pytań.
o Test będzie dostępny na stronie www.zdzbp.pl w dniach 24.11-5.12.2017r.
o Uczestnicy przesyłają swoje odpowiedzi na e- mail :dylus265@o2.pl do dnia 06.12.2017r.W e- mailu proszę podać imię , nazwisko i klasę.
o Laureatem konkursu zostanie osoba z najwyższym wynikiem.
o Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 8.12.2017r.
o Laureaci otrzymają najwyższe oceny z języka rosyjskiego.

Opracowała: Aleksandra Weremiuk

Zwiedzaliśmy stolicę
W piątek przedstawiciele szkół ZDZ wczesnym rankiem wyruszyli na podbój stolicy. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie SEJMU. Towarzyszył nam poseł Marcin Duszek, który wzbogacał wypowiedzi pani przewodnik o historie prosto z ławy sejmowej.

Drugim punktem wycieczki było Muzeum Żydów Polskich Pollin. Tu wędrowaliśmy w czasie od X do XXI wieku i poznawaliśmy historię Żydów na terenie Polski.

Ostatnim przed podróżą do domu, punktem programu wycieczki, był spektakl „Dopalacze” w Teatrze Kamienica.

Zapraszamy
Zegar
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 5

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 95
Najnowszy użytkownik: Adrian