22 Luty 2019
Praca
Ostatnie artykuły
Egzamin mauralny i z...
Złote Pióra 2016
Dorota Sławińska
Wykaz podręczników 2...
Liceum Ogólnokształc...
Nawigacja
Strona główna
Patron Szkół
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Katalog linków
Galeria zdjęć
Zespół muz. FORTE


Egzamin maturalny i zawodowy
Organizacja egzaminów

Plan lekcji 2018/19-zmiana 14 stycznia!
Liceum Ogólnokształcące
Technikum
Branżowa Szkoła I stopnia

Biblioteka szkolna
Godziny pracy
Nowości książkowe
Kiermasz świąteczny

Dla Rodziców
Zebrania
Wychowawcy klas
Plan pracy LO
Plan pracy Technikum
Plan pracy BS I stopnia

Publikacje
Publikacje nauczycieli

Prace ucziów
Publicystyka
Sport
Wydarzenia

Samorząd Uczniowski
Skład SU
Plan pracy

Szkolne Koło PCK
INFORMATYKA
Programowanie
Syst. operacyjne
Urządzenia TK
Oprogr. biurowe
Bazy danych
Multimedia
Informatyka
T. informacyjna

INNE PRZEDM.
Język polski


Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Gazetka Szkolna
XP Home Edition
Gratulacja
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum


Wycieczka do Roskoszy
18 kwietnia uczniowie klasy I TKL uczestniczyli w wycieczce do Roskoszy. Dzięki uprzejmości pana kapitana Radka Kuzaki zwiedzili posterunek radiolokacyjny dalekiego zasięgu. Zadaniem jego jest obrona granicy powietrznej kraju RP. Odbyły się tam zajęcia teoretyczne jak też praktyczne z nauki celowania z broni strzeleckiej typu „Beryl” z wykorzystaniem urządzenia cyklowego. Zapoznali się z budową broni pistoletu wojskowego PW. Młodzież mogła zwiedzić budynek oraz zapoznać się ze specyfikacją służby wojskowej żołnierzy zawodowych. Następnie udaliśmy się do dworku w Roskoszy gdzie grupa uczniów o profilu technik usług gastronomicznych zwiedziła restaurację oraz kuchnię. Na koniec zjedliśmy pyszny obiad.


Rocznica katastrofy Smoleńskiej
Z racji 8 rocznicy tragicznego lotu do Katynia w Białej Podlaskiej odbyły się uroczystości upamiętniające 96 ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Mimo upływu czasu nie maleje pamięć o tej jednej z najtragiczniejszych chwil z historii Polski. Delegacja naszej szkoły jak co roku wzięła udział w obchodach. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. O godz. 11.30 w kościele Św. Antoniego następnie przemarsz pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy, gdzie odbyły się dalsze uroczystości. Przemówienie Prezydenta Miasta Dariusza Stefaniuka posła na sejm RP Adama Abramowicza. Odczytany również został apel pamięci przygotowany z myślą o zmarłych w katastrofie smoleńskiej. Na koniec zostały złożone kwiaty przez delegację naszej szkoły.
Motor Show i TTM czyli Targi Techniki Motoryzacyjnej
W dniach od 6 do 7 kwietnia uczniowie klas Technikum mieli możliwość wyjazdu do Poznania na największe w Polsce targi samochodowe Motor Show i TTM czyli Targi Techniki Motoryzacyjnej. W tym roku odwiedziło targi 151 437 miłośników motoryzacji, którzy przemierzając 15 pawilonów mogli zobaczyć 170 wystawców, 60 motoryzacyjnych premier i 10 pojazdów koncepcyjnych. Poznań Motor Show to wydarzenie, które odbyło się w tym roku pod hasłem „Motoryzacja jutra”. Czy użytkownicy dróg przekonają się do pojazdów elektrycznych, hybryd plug-in? Ogromne oblężenie oglądających zastaliśmy na stanowisku Tesli. Te samochody elektryczne mają duży zasięg i dużą prędkość maksymalną. W legendarnym pawilonie z iglicą zaaranżowano stefę Videoblogerów Motoryzacyjnych. Mercedes-benz zprezentowal nowego CLS-a i S-klasę coupe. Każdy chętny mógł się przejechać po torze elektrycznym Smartem. Salon samochodowy i motocyklowy wzbudzał najwięcej emocji wśród modzieży. Uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat wyposażenia warsztatów samochodowych, części zamiennych i procesów napraw.

Opiekunowie grupy
Marek Głowacki
Grzegorz Michaluk

Konkurs Piosenki Językowej dla uczniów gimnazjów miasta Biała Podlaska
23 marca 2018 r. Liceum Ogólnokształcące oraz Technikum ZDZ im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białej Podlaskiej oraz Grupa Medialna „FORTE” już po raz szósty zorganizowały Konkurs Piosenki Językowej dla uczniów gimnazjów miasta Biała Podlaska i powiatu bialskiego pod hasłem „Moje serce to jest muzyk…”. Konkurs połączony był z dniem otwartym szkół ZDZ.
Do konkursu zgłoszono 21 wykonawców z 13 szkół, którzy wykonali na scenie 21 piosenek śpiewanych w językach angielskim i rosyjskim.

Konkurs otworzył oficjalnie Dyrektor szkół ZDZ w białej Podlaskiej Henryk Zacharuk. Następnie przewodniczący jury omówił przebieg konkursu. Po tym wstępie rozpoczęły się przesłuchania konkursowe, które w tym roku stały na bardzo wysokim poziomie.

Zmagania konkursowe oceniało jury w składzie:
• p. Alicja Torba
• p. Aleksandra Weremiuk
• p. Izabela Maziejuk
• p. Andrzej Jędryczkowski – przewodniczący jury

Najlepsi wykonawcy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Wszyscy uczestnicy oraz opiekunowie otrzymali dyplomy oraz podziękowania za uczestnictwo w konkursie.
Nagrody sponsorowali:
• Dyrektor Szkół ZDZ im. K. K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej
• Wydawnictwo Pearson

Laureaci konkursu:
• I miejsce – Agata Arasymowicz – Gimnazjum Katolickie w Białej Podlaskiej – opiekun Andrzej Maziejuk
• II miejsce – Maciej Golba – Zespół Szkół w Łomazach – SP im. T. Kosciuszki – opiekun Katarzyna Bańkowska
• III miejsce – Aleksandra Hryciuk – Szkoła Podstawowa nr 9 w Białej podlaskiej – opiekun Aleksandra Brzezińska
• Wyróżnienie – Michalina Artecka – Zespół placówek Oświatowych w Chotyłowie – Publiczne Gimnazjum im. T. Kościuszki – opiekun Joanna Juszczuk, Mariusz Polak
• Nagroda specjalna GM FORTE – Aleksandra Bartoszek – Publiczne Gimnazjum w Ciciborze Dużym – opiekun Aneta Szokało, Krzysztof Olesiejuk

Obsługę techniczną, medialną, prowadzenie konkursu oraz występ w przerwie na obrady jury zapewniła Grupa Medialna „Forte” działająca w szkołach im K. K. Barczyńskiego.
Konkurs recytatorski
Dziś w Baczyńskim kolejne wielkie święto! A to za sprawą konkursu recytatorskiego poezji naszego patrona-Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Była to już III edycja, tym razem pod hasłem „Trzeba umieć ludzi pokochać...”
W zmaganiach brali udział uczniowie wszystkich typów szkół, a najlepsi okazali się:

I miejsce Marek Darczuk
II miejsce Beata Kowieska
III miejsce Klaudia Myśliwiec
wyróżnienie otrzymała Daria Naumiuk.

Konkurs uświetnił szkolny zespół FORTE.
Gratulujemy!

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
4 marca delegacja naszej szkoły wzięła udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym roku święto to obchodzone było już po raz ósmy. Ustanowione ono zostało dla uczczenia pamięci "Żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia". Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w kościele N.N.M.P przy ulicy Brzeskiej, następnie przemarsz pod tablicę poświęconą "Żołnierzom Wyklętym", która znajduje się na budynku Zakładu Karnego przy ul. Prostej gdzie zostały złożone kwiaty przez delegację naszej szkoły. Pan Prezydent Dariusz Stefaniuk podczas swojego wystąpienia odczytał list Prezydenta Andrzeja Dudy skierowany do uczestników obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, a następnie przypomniał zgromadzonym, że o Żołnierzach Niezłomnych miasto pamięta nie tylko w jeden dzień w roku.


Przypominamy o konkursie!
Szkolny Konkurs Recytatorski poezji K. K. Baczyńskiego
odbędzie się 8 marca 2018r. o godz. 10.00 w hali sportowej budynku szkoły przy ul. Al. Jana Pawła II 97 w Białej Podlaskiej.


Zapraszamy!!!
XIV Konkurs Fryzjerski w szkołach ZDZ im. K.K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej
2 marca w ZDZ im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białej Podlaskiej odbył się XIV Konkurs Fryzjerski. W tym roku motywem przewodnim była „czerwień króluje, rozbudza zmysły, inspiruje …”.

Wyróźnienia:
I wyróżnienie: Marina Aleksandrowa (Brzeski Państwowy Koledż Sfery Obsługi),
II wyróżnienie: Monika Stefaniuk (Technikum ZDZ w Białej Podlaskiej),
III wyróżnienie: Monika Kulisz (Branżowa Szkoła I Stopnia ZDZ w Lublinie),
IV wyróżnienie: Magdalena Kowal (Technikum ZDZ w Tomaszowie Lubelskim),
V wyróżnienie: Oksana Roman (Branżowa Szkoła I Stopnia ZDZ w Chemie),
VI wyróżnienie: Wiktoria Łygan (Technikum ZDZ w Zamościu),
VII wyróżnienie: Angelika Czerwonka (Technikum ZDZ w Kraśniku)

Nagroda prezesa:
Gabriela Denisiuk (Branżowa Szkoła I Stopnia ZDZ w Białej Podlaskiej)

Nagroda dyrektora Henryka Zacharuka:
Paulina Derlukiewicz (Technikum ZDZ w Białej Podlaskiej)

Wouczery:
Sandra Golanko (Technikum ZDZ w Białej Podlaskiej),
Aldona Gołdys (Technikum ZDZ w Wyszkowie)

Staż:
Paulina Tabor (Technikum ZDZ w Hrubieszowie)

Konkurs nie istniał by bez sponsorów, a tych z roku na rok przybywa, już cenne nagrody stają się coraz bardziej wartościowe i prestiżowe.Zapraszamy
Zegar
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 5

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 95
Najnowszy użytkownik: Adrian