25 Luty 2020
Ostatnie artykuły
Egzamin mauralny i z...
Złote Pióra 2016
Dorota Sławińska
Wykaz podręczników 2...
Liceum Ogólnokształc...
Nawigacja
Strona główna
Patron Szkół
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Katalog linków
Galeria zdjęć
Zespół muz. FORTE


Egzamin maturalny i zawodowy
Organizacja egzaminów

Plan lekcji 2019/20-zmiana od 25 lutego 2020 r.
Liceum Ogólnokształcące
Technikum
Branżowa Szkoła I stopnia

Biblioteka szkolna
Godziny pracy
Nowości książkowe
Kiermasz świąteczny

Dla Rodziców
Zebrania
Wychowawcy klas
Dodatkowe dni wolne
Załącznik do planu pracy

Publikacje
Publikacje nauczycieli

Prace ucziów
Publicystyka
Sport
Wydarzenia

Samorząd Uczniowski
Skład SU
Plan pracy

Szkolne Koło PCK
INFORMATYKA
Programowanie
Syst. operacyjne
Urządzenia TK
Oprogr. biurowe
Bazy danych
Multimedia
Informatyka
T. informacyjna

INNE PRZEDM.
Język polski


Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Gazetka Szkolna
XP Home Edition
Gratulacja
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum


SAMORZĄD UCZNIOWSKI CZEKA NA CIEBIE!
Chcesz zostać członkiem Rady Samorządu Uczniowskiego? Mieć wpływ na ta co dzieje się w Twojej szkole?
Nagraj krótki filmik (ok. 1min.) lub wykonaj plakat multimedialny (PDF, PP, itp.), w którym zaprezentujesz swoją kandydaturę: kim jesteś? czym się interesujesz? co chciałbyś zrobić jako członek Samorządu Uczniowskiego?

Na filmy i plakaty czekamy do dnia 29 października 2018r. pod adresem e-mail: m.szeszko-dragulska@zdzbp.pl lub prosimy o dostarczenie w/w materiałów do opiekunów Samorządu Uczniowskiego: pani Aleksandry Weremiuk, pani Alicji Wawryniuk, pana Przemysława Szyca lub pani Marty Szeszko-Dragulskiej.
Światowy Dzień Sybiraka
17 września obchodziliśmy Światowy Dzień Sybiraka. Przypada on w rocznicę napaści sowieckiej Rosji na Polskę, która miała miejsce 17 września 1939r. Tego dnia w całej Polsce ja również w Białej Podlaskiej wspominane są losy zesłanych na Syberię. Ta szczególna data dla Sybiraków i Kresowian jest symbolem naznaczenia ich życia, sposobem na zachowanie w pamięci ich tragedii i tułaczego losu. Delegacja Naszej Szkoły wzięła udział w uroczystościach, które rozpoczęły się Mszą Św. w kościele N.N.M.P. przy ulicy Brzeskiej, następnie nastąpił przemarsz pod pomnik Sybiraków, gdzie zostały złożone kwiaty przez delegację naszej szkoły.

Szkolny dzień kropki!
Narodowe czytanie
W minioną sobotę, 08.09., nasza szkoła uczestniczyła w NARODOWYM CZYTANIU. W tym roku zatrzymano się nad "Przedwiośniem" Stefana Żeromskiego. W zmaganiach czytelniczych reprezentował nas pan Grzegorz Michaluk.
Następna taka okazja za rok

Inauguracja roku szkolengo
W dniu3 września 2018 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019. Zgodnie z tradycją naszej szkoły, Pan Dyrektor wręczył stypendia uczniom rozpoczynającym naukę w Liceum Ogólnokształcącym, Technikum i Branżowej Szkole I Stopnia ZDZ im. K.K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej, którzy uzyskali najwyższe wyniki na egzaminie gimnazjalnym. Serdecznie gratulujemy wyróżnionym i życzymy dalszych sukcesów w nauce. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć ofiar II wojny światowej. Uroczystość uświetnił występ grupy medialnej FORTE, którą tworzą muzycznie uzdolnienie uczniowie naszej szkoły oraz występ zespołu wokalnego „Baczynianki”, w którego skład wchodzi część grona pedagogicznego.
Akademię z tej okazji przygotowali uczniowie klas III TKL i IV TFI pod kierunkiem pani Marty Szeszko-Dragulskiej.


Również 3 Września na Placu Wolności delegacja Naszej Szkoły wzięła udział w obchodach zainaugurowania Nowego Roku Szkolnego 2018/2019. Przedstawiono na niej 5 prawd Polaków spod znaku "Rodła" - historyczny wyznacznik wartości uchwalony na zjeździe Polaków w Niemczech w Narodowym Teatrze w Berlinie 6 III 1938r.
Inicjatywę umieszczenia tablic z historycznymi przekazaniami wskrzesił w 100 rocznicę przypadającą w tym roku Odzyskania przez Polskę Niepodległości, "Związek Dzieci Wojny" i jego koordynator na Polskę Augustyn Wiernicki. Prezydent miasta Dariusz Stefaniuk przekazał symboliczne tablice z prawdami Polakom, dyrektorom bialskich szkół, które będą wisiały w godnym miejscu szkoły.

79 rocznica wybuchu II wojny Światowej
1 września z okazji 79 rocznicy wybuchu II wojny Światowej delegacja naszej szkoły wzięła udział w obchodach, które rozpoczęły się Mszą Św. w intencji ojczyzny w kościele Św. Anny. Następnie uczestnicy przemarszowali na Plac Wolności pod jedno z najważniejszych miejsc pamięci w Białej Podlaskiej. To właśnie tutaj doszło do publicznej egzekucji wykonanej przez pluton hitlerowskiej policji w 1943r. na 26 wojownikach ruchu oporu. W czasie uroczystości odbyło się podniesienie flagi Państwowej, odśpiewanie hymnu i złożenie kwiatów przez delegację naszej szkoły

Projekt ZDZ - szkoły nowych możliwości
Od dnia 1 sierpnia 2018 roku Liceum Ogólnokształcącym im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego ZDZ w Białej Podlaskiej oraz Technikum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego ZDZ w Białej Podlaskiej uczestniczą w realizacji projektu "ZDZ – szkoły nowych możliwości".

Projekt realizowany jest przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Lublinie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Oś Priorytetowa 12 Edukacja, kwalifikacje kompetencje; Działanie 12.2 Kształcenie ogólne.

CELEM PROJEKTU jest wzmocnienie jakości kształcenia ogólnego realizowanego w szkołach ZDZ poprzez zapewnienie uczniom dodatkowych zajęć edukacyjnych, doposażenie pracowni w sprzęt i pomoce dydaktyczne oraz podwyższenie kompetencji i/lub kwalifikacji zawodowych kadry nauczycielskiej.

PROJEKT SKIEROWANY JEST DO:

  • 8 uczniów Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego ZDZ w Białej Podlaskiej,

  • 168 uczniów Technikum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego ZDZ w Białej Podlaskiej,

  • 8 nauczycieli Technikum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego ZDZ w Białej Podlaskiej.


ZAKRES OFEROWANEGO WSPARCIA
1. KURSY DLA NAUCZYCIELI KSZTAŁCENIA OGÓLNEGO z zakresu wykorzystania e-podręczników i materiałów dydaktycznych dostępnych w Internecie i robotyki;
2. ZAJĘCIA DYDAKTYCZNO-WYRÓWNAWCZE dla uczniów z zakresu matematyki (LO, Technikum), języka angielskiego (Technikum), języka rosyjskiego (Technikum);
3. WARSZTY dla uczniów z zakresu robotyki (Technikum);
4. WYJAZDY EDUKACYJNE, w tym zajęcia laboratoryjne dla uczniów LO oraz Technikum w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie;
5. DORADZTWO EDUKACYJNO-ZAWODOWE (grupowe i indywidualne) dla uczniów Technikum.

UCZESTNIKOM PROJEKTU ZAPEWNIAMY:

  • bezpłatne zajęcia pozalekcyjne dla uczniów,

  • profesjonalne doradztwo zawodowe dla uczniów,

  • materiały, urządzenia oraz pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji zajęć dla uczniów,

  • dokumenty potwierdzające uzyskanych kwalifikacji lub nabytych kompetencji (zaświadczenie/certyfikaty dla nauczycieli).


Szczegółowe informacje dotyczące projektu oraz dokumenty rekrutacyjne, tj. Regulamin rekrutacji oraz udziału w projekcie, formularze zgłoszeniowe wraz z innymi wymaganymi dokumentami od 3 września dostępne będą w Biurze Projektu, na stronie internetowej www.zdz.lublin.pl, oraz www.zdzbp.pl a także w sekretariacie szkoły.

BIURO PROJEKTU:
Zakład Doskonalenia Zawodowego w Lublinie
ul. Królewska 15, pokój 2
20-109 Lublin
tel. 81 532 79 65
www.zdz.lublin.pl

Osoby do kontaktu bezpośredniego w Oddziale ZDZ w Białej Podlaskiej: Aneta Pawlik, email: a.pawlik@zdzbp.pl
Personel projektu Katarzyna Zabielska e-mail k.zabielska@zdz.lublin.pl, Dorota Grabowska e-mail d.grabowska@zdz.lublin.pl

Wycieczka do Drohiczyna i Korycin
14-ego czerwca 2018 roku logistycy wybrali się na wycieczkę przedmiotową do Drohiczyna i Korycin. Jako pierwsze zwiedzili muzeum diecezjalne w Drohiczynie. Następnie pojechali do Korycin, gdzie mieli możliwość obejrzenia Ziołowego Zakątka. Pani przewodnik oprowadziła grupę po ogrodzie botanicznym, zapoznając z hodowanymi roślinami oraz oprowadziła po firmie „Dary Natury”. Produkowane są tam ziołowe przyprawy oraz herbaciane mieszanki. Poza tłoczeniem oleju wszystkie wyroby w firmie produkowane są ręcznie. Zakończeniem wycieczki były warsztaty z tworzenia własnej herbaty i mieszanki przyprawowej.
Był to nasz kolejny wyjazd, w którym mieliśmy możliwość zweryfikowania teorii z praktyką.


Zapraszamy
Zegar
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 5

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 95
Najnowszy użytkownik: Adrian