17 Lipiec 2019
Ostatnie artykuły
Egzamin mauralny i z...
Złote Pióra 2016
Dorota Sławińska
Wykaz podręczników 2...
Liceum Ogólnokształc...
Nawigacja
Strona główna
Patron Szkół
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Katalog linków
Galeria zdjęć
Zespół muz. FORTE


Egzamin maturalny i zawodowy
Organizacja egzaminów

Plan lekcji 2018/19-zmiana od 29 kwietnia 2019 r.
Liceum Ogólnokształcące
Technikum
Branżowa Szkoła I stopnia

Biblioteka szkolna
Godziny pracy
Nowości książkowe
Kiermasz świąteczny

Dla Rodziców
Zebrania
Wychowawcy klas
Plan pracy LO
Plan pracy Technikum
Plan pracy BS I stopnia

Publikacje
Publikacje nauczycieli

Prace ucziów
Publicystyka
Sport
Wydarzenia

Samorząd Uczniowski
Skład SU
Plan pracy

Szkolne Koło PCK
INFORMATYKA
Programowanie
Syst. operacyjne
Urządzenia TK
Oprogr. biurowe
Bazy danych
Multimedia
Informatyka
T. informacyjna

INNE PRZEDM.
Język polski


Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Gazetka Szkolna
XP Home Edition
Gratulacja
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum


Informator na rok szkolny 2019/2020 - Strona I Informator na rok szkolny 2019/2020 - Strona II
Konkurs Pieśni Patriotycznej

Zapraszamy wszystkich na Konkurs PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ "Ojczyzno ma! Tyle razy we krwi skąpana..."
Organizator: Zakład Doskonalenia Zawodowego
Patronat: Marcin Kamil Duszek - Poseł na sejm RP

Regulamin konkursu!
III miejsce w Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych
11 maja 2018 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej odbyły się Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.
Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa młodzieży ponadgimnazjalnej w szczególności poprzez:
1. Popularyzowanie wśród młodzieży ponadgimnazjalnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej.
2. Kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu.
3. Propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się, jako uczestnika ruchu drogowego.
4. Propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
5. Przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.
6. Inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Technikum reprezentowali uczniowie z klasy II THP, którzy zajęli drużynowo III miejsce.
Skład zespołu:
1. Cybula Karol
2. Moszkowski Łukasz
3. Gerełło Szczepan

Dodatkowo Gerełło Szczepan zajął III miejsce indywidualnie.

Szkołę Branżową I Stopnia reprezentowała drużyna z klasy III WZ.
Skład zespołu:
1. Jałtuszyk Gabriel
2. Lipka Michał
3. Łojewski Szymon

Do turnieju uczniów przygotowywali:
Pan Sławomir Malicki i Pan Grzegorz Michaluk
Dzień Przyjaźni Polsko - Włoskiej
Dnia 8 maja uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem p. Agnieszką Jakoniuk reprezentowali naszą szkołę podczas obchodów Bialskiego Dnia Przyjaźni Polsko – Włoskiej pod tegorocznym hasłem "Zawsze możesz wybrać Tak lub Nie" uroczystości rozpoczęły się o godzinie 12.00 na Cmentarzu Jeńców Włoskich przy ulicy Włoskiej na obrzeżach miasta. W 1972r. postawiono tam pomnik, spoczywa tam 406 żołnierzy włoskich. W uroczystości wziął udział Ambasador Włoch jego ekscelencja De Pedys Attach. Wojskowy Włoch w Polsce, przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej i urzędu do spraw Kombatantów i osób Reprezentowanych przedstawicieli służb mundurowych oraz młodzieży ze szkoły.

Po odegraniu hymnów narodowych, przywitaniu gości, odczytany został apel poległych. Następnie delegacje złożyły kwiaty przy pomniku upamiętniającym żołnierzy włoskich, którzy wypowiedzieli posłuszeństwo Hitlerowi i zostali zamordowani w latach 1943-1944 przez faszystów niemieckich. Obóz jeniecki mieścił się w „Zofi Lesie” w Białej Podlaskiej. Przetrzymywane w nim było sześć tysięcy żołnierzy i oficerów, trafili tam w 1943 roku. Włosi zostali wzięci do niewoli w Albanii i Jugosławii, obóz istniał przez rok.

O godzinie 13.00 została odprawiona msza Święta. Uroczystości związane z obchodami przybliżyły naszym uczniom wiedzę o obozie jeńców Włoskich w Białej Podlaskiej.


Obchody święta 34 Pułku Piechoty
6 maja delegacja naszej szkoły wzięła udział w Miejskich obchodach święta 34 Pułku Piechoty. Uroczystość rozpoczęła się przy pomniku na ul. Warszawskiej, gdzie został odśpiewanych hymn Państwowy. Odbyło się wystąpienie wiceministra Obrany Narodowej Pana Sebastiana Chwałka i prezydenta miasta Dariusza Stefaniuka. Została poświęcona i przekazana replika sztandaru 34 Pułku Piechoty, oddana salwa honorowa po której nastąpiło złożenie kwiatów pod pomnikiem przez delegację naszej szkoły. Następnie nastąpił przemarsz pod kościół Św. Antoniego w asyście kampanii Reprezentacyjnej Sił Powietrznych oraz orkiestry wojskowej z Siedlec. O godzinie 11.30 została odprawiona msza święta w intencji ojczyzny. Po mszy przemarsz w asyście kampanii Reprezentacyjnej 23 Batalionu Lekkiej Piechoty, oraz orkiestry wojskowej z Siedlec, na Plac Wolności gdzie odbyła się przysięga 23 Bataliony Lekkiej Piechoty i defilada wojskowa.
Obchody Święta uchwalenia Konstytucja 3 maja

3 maja delegacja naszej szkoły wzięła udział w obchodach z okazji 227 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja. Poprzedziła je uroczysta msza święta w kościele Św. Antoniego. Następnie przemarsz pod tablicę upamiętniającą konstytucję, która znajduje się przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Ignacego Kraszewskiego, gdzie głos zabrał przewodniczący Rady Miasta Dariusz Litwiniuk i Senator Grzegorz Bierecki, którzy przypomnieli tło historyczne i znaczenie Konstytucji 3 maja dla losów Rzeczypospolitej. Na koniec uroczystości zostały złożone kwiaty przez delegację naszej szkoły.

ZMIANA PLANU LEKCJI

UWAGA! Zmiana planu lekcji od dnia 14 maja 2018 r.


Dzień patrona połączony z VI edycja Konkursu Recytatorskiego "Bo kochać znaczy tworzyć"
Dnia 25.04.2018 r. w Liceum Ogólnokształcącym Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białej Podlaskiej odbyła się VI edycja Konkursu Recytatorskiego „Bo kochać znaczy tworzyć…”, który przeznaczony był dla młodzieży szkół gimnazjalnych i klas siódmych szkół podstawowych powiatu bialskiego i miasta Biała Podlaska. Konkurs uświetnił Dzień Otwarty szkoły oraz Dzień Patrona. Organizatorem imprezy było Liceum Ogólnokształcące ZDZ im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białej Podlaskiej. Do tegorocznego konkursu zgłosiło się 38 uczniów z trzynastu szkół podstawowych i gimnazjalnych. Na uroczystości pojawili się znakomici goście: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Marcin Duszek, Wiceprezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk, Ksiądz Dziekan Marian Daniluk, Prezes Zarządu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Lublinie Bogdan Opoń, Kierownik Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy Krzysztof Semeniuk, Prezes Bialskiego Związku Sportowego Stanisław Polaczuk.
Konkursu realizował następujące cele: popularyzację poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, poszukiwanie literackich wzorców i wartości istotnych w życiu młodego człowieka; krzewienie wśród młodzieży idei patriotyzmu, braterstwa i poświęcenia; rozwijanie zainteresowań literackich. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować po jednym utworze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego z listy dołączonej do regulaminu i wyrecytować go w ciągu pięciu minut. Jury przy ocenie recytacji brało pod uwagę: interpretację tekstu, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny, dobór treści. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, a wszyscy uczestnicy konkursu pamiątkowe dyplomy.

• I miejsce w konkursie zajął Maciej Golba z Gimnazjum im. Unitów Podlaskich w Łomazach
• II miejsce zajęła Amelia Michaluk z Publicznego Gimnazjum im. Władysława Stanisława Reymonta w Ciciborze Dużym
• III miejsce zajęła Żaneta Dowhun z Publicznego Gimnazjum im. Władysława Stanisława Reymonta w Ciciborze Dużym
Wyróżnienia otrzymali:
• Jan Zdunkiewicz z Publicznego Gimnazjum im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Leśnej Podlaskiej
• Wiktoria Chmielewska z Publicznego Gimnazjum im. Władysława Stanisława Reymonta w Ciciborze Dużym.

W czasie trwania konkursu przewidziano dodatkowe atrakcje: zapoznanie uczniów i ich nauczycieli z ofertą edukacyjną na następny rok szkolny, prezentację zainteresowań i osiągnięć uczniów (grupy medialnej Forte, koła teatralnego, koła plastycznego, konkursów fryzjerskich i sportowych), zwiedzanie pracowni (fryzjerskich, gastronomicznej, językowych, biologicznej, samochodowej, informatycznej, siłowni i innych pomieszczeń). Młodzież miała okazję obejrzeć pokazy fryzur, skorzystać z fachowych porad dotyczących pielęgnacji włosów, bezpłatnej fryzury i zabiegów pielęgnacyjnych. Uczniowie szkoły kształcący się w zawodzie kucharz przygotowali degustację potraw dla wszystkich gości. Młodzież mogła skorzystać z profesjonalnej siłowni pod okiem trenera. Gimnazjaliści uczestniczyli w pokazie działania drukarki 3D i nowoczesnego sprzętu (monitorów interaktywnych, wizualizerów). Pasjonaci motoryzacji wysłuchali prelekcji na temat diagnostyki pojazdów, zapoznali się z działaniem urządzenia GUTTMAN służącego do określania usterek pojazdów, oglądali pokaz pracy układu zasilania paliwem silnika ZS COMMON RAIL oraz układów zapłonowych różnych typów. W czasie trwania konkursu uczestnicy i goście byli oprowadzani po szkole przez nauczycieli i uczniów.

Wycieczka do Roskoszy
18 kwietnia uczniowie klasy I TKL uczestniczyli w wycieczce do Roskoszy. Dzięki uprzejmości pana kapitana Radka Kuzaki zwiedzili posterunek radiolokacyjny dalekiego zasięgu. Zadaniem jego jest obrona granicy powietrznej kraju RP. Odbyły się tam zajęcia teoretyczne jak też praktyczne z nauki celowania z broni strzeleckiej typu „Beryl” z wykorzystaniem urządzenia cyklowego. Zapoznali się z budową broni pistoletu wojskowego PW. Młodzież mogła zwiedzić budynek oraz zapoznać się ze specyfikacją służby wojskowej żołnierzy zawodowych. Następnie udaliśmy się do dworku w Roskoszy gdzie grupa uczniów o profilu technik usług gastronomicznych zwiedziła restaurację oraz kuchnię. Na koniec zjedliśmy pyszny obiad.


Zapraszamy
Zegar
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 5

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 95
Najnowszy użytkownik: Adrian