25 Luty 2020
Ostatnie artykuły
Egzamin mauralny i z...
Złote Pióra 2016
Dorota Sławińska
Wykaz podręczników 2...
Liceum Ogólnokształc...
Nawigacja
Strona główna
Patron Szkół
Artykuły
Download
FAQ
Forum
Katalog linków
Galeria zdjęć
Zespół muz. FORTE


Egzamin maturalny i zawodowy
Organizacja egzaminów

Plan lekcji 2019/20-zmiana od 25 lutego 2020 r.
Liceum Ogólnokształcące
Technikum
Branżowa Szkoła I stopnia

Biblioteka szkolna
Godziny pracy
Nowości książkowe
Kiermasz świąteczny

Dla Rodziców
Zebrania
Wychowawcy klas
Dodatkowe dni wolne
Załącznik do planu pracy

Publikacje
Publikacje nauczycieli

Prace ucziów
Publicystyka
Sport
Wydarzenia

Samorząd Uczniowski
Skład SU
Plan pracy

Szkolne Koło PCK
INFORMATYKA
Programowanie
Syst. operacyjne
Urządzenia TK
Oprogr. biurowe
Bazy danych
Multimedia
Informatyka
T. informacyjna

INNE PRZEDM.
Język polski


Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Gazetka Szkolna
XP Home Edition
Gratulacja
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum


LOGISTYCY ZDZ W JANOWIE PODLASKIM
Dnia 28.05.2018r. uczniowie trzech klas logistycznych wyjechali na wycieczkę przedmiotową do Janowa Podlaskiego. W pierwszym punkcie programu młodzi logistycy zwiedzili Zakład Produkcyjny "Bakalland" S.A.. Zapoznali się z przedmiotem i procesem produkcji, dystrybucją oraz magazynowaniem. Po zakończeniu obchodu po halach produkcyjnych i magazynowych, młodzież została poczęstowana wyrobami finalnymi.

Następnie logistycy pojechali do stadniny koni w Janowie Podlaskim. Pani przewodnik podczas spaceru opowiedziała historię stadniny, przedstawiła działalność i organizację oraz zapoznała z planem rozwoju stadniny.
Wycieczka pozwoliła logistykom na uzupełnienie wiedzy teoretycznej poprzez poznanie organizacji i działalności firm zlokalizowanych w Janowie Podlaskim – "Bakalland" i stadnina koni. Były to bardzo cenne doświadczenia w dziedzinie praktyki gospodarczej.


Wycieczka krajoznawczo - turystyczna
W dniu 30 maja odbyła się w naszej szkole wycieczka krajoznawczo-turystyczna tym razem klasy I TKL. Wycieczka odbyła sie do Malowej Góry połączona ze spływem kajakowym do Krzyczewa i ognieskiem integracyjnym. Kajakarstwo jest sportem, który pozwala nie tylko na wzmocnienie górnych partii ciała, ale jest również świetną rozrywką. Kajakarstwo to dla tych co chcą aktywnie spędzić czas i podziwiać piękne krajobrazy. Uczniowie dzięki takim wycieczkom upowszechniają aktywny wypoczynek sprawność fizyczną, kształtują potrzebę obcowania z przyrodą. Dostrzegają wartości we własnej kulturze narodowej. Ważnym elementem wychowania jest modelowanie określonego stylu wypoczynku, podróżowania, które ma ogromny wpływ na kształtowanie młodego człowieka i przygotowanie go do życia w społeczeństwie.
Opiekunami wycieczki byli: Agnieszka Jakoniuk, Wiktor Laszuk, Konstanty Kiryluk

Konkurs Pieśni Patriotycznej

Zapraszamy wszystkich na Konkurs PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ "Ojczyzno ma! Tyle razy we krwi skąpana..."
Organizator: Zakład Doskonalenia Zawodowego
Patronat: Marcin Kamil Duszek - Poseł na sejm RP

Regulamin konkursu!
III miejsce w Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych
11 maja 2018 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej odbyły się Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.
Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa młodzieży ponadgimnazjalnej w szczególności poprzez:
1. Popularyzowanie wśród młodzieży ponadgimnazjalnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej.
2. Kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu.
3. Propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się, jako uczestnika ruchu drogowego.
4. Propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
5. Przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.
6. Inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Technikum reprezentowali uczniowie z klasy II THP, którzy zajęli drużynowo III miejsce.
Skład zespołu:
1. Cybula Karol
2. Moszkowski Łukasz
3. Gerełło Szczepan

Dodatkowo Gerełło Szczepan zajął III miejsce indywidualnie.

Szkołę Branżową I Stopnia reprezentowała drużyna z klasy III WZ.
Skład zespołu:
1. Jałtuszyk Gabriel
2. Lipka Michał
3. Łojewski Szymon

Do turnieju uczniów przygotowywali:
Pan Sławomir Malicki i Pan Grzegorz Michaluk
Dzień Przyjaźni Polsko - Włoskiej
Dnia 8 maja uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem p. Agnieszką Jakoniuk reprezentowali naszą szkołę podczas obchodów Bialskiego Dnia Przyjaźni Polsko – Włoskiej pod tegorocznym hasłem "Zawsze możesz wybrać Tak lub Nie" uroczystości rozpoczęły się o godzinie 12.00 na Cmentarzu Jeńców Włoskich przy ulicy Włoskiej na obrzeżach miasta. W 1972r. postawiono tam pomnik, spoczywa tam 406 żołnierzy włoskich. W uroczystości wziął udział Ambasador Włoch jego ekscelencja De Pedys Attach. Wojskowy Włoch w Polsce, przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej i urzędu do spraw Kombatantów i osób Reprezentowanych przedstawicieli służb mundurowych oraz młodzieży ze szkoły.

Po odegraniu hymnów narodowych, przywitaniu gości, odczytany został apel poległych. Następnie delegacje złożyły kwiaty przy pomniku upamiętniającym żołnierzy włoskich, którzy wypowiedzieli posłuszeństwo Hitlerowi i zostali zamordowani w latach 1943-1944 przez faszystów niemieckich. Obóz jeniecki mieścił się w „Zofi Lesie” w Białej Podlaskiej. Przetrzymywane w nim było sześć tysięcy żołnierzy i oficerów, trafili tam w 1943 roku. Włosi zostali wzięci do niewoli w Albanii i Jugosławii, obóz istniał przez rok.

O godzinie 13.00 została odprawiona msza Święta. Uroczystości związane z obchodami przybliżyły naszym uczniom wiedzę o obozie jeńców Włoskich w Białej Podlaskiej.


Obchody święta 34 Pułku Piechoty
6 maja delegacja naszej szkoły wzięła udział w Miejskich obchodach święta 34 Pułku Piechoty. Uroczystość rozpoczęła się przy pomniku na ul. Warszawskiej, gdzie został odśpiewanych hymn Państwowy. Odbyło się wystąpienie wiceministra Obrany Narodowej Pana Sebastiana Chwałka i prezydenta miasta Dariusza Stefaniuka. Została poświęcona i przekazana replika sztandaru 34 Pułku Piechoty, oddana salwa honorowa po której nastąpiło złożenie kwiatów pod pomnikiem przez delegację naszej szkoły. Następnie nastąpił przemarsz pod kościół Św. Antoniego w asyście kampanii Reprezentacyjnej Sił Powietrznych oraz orkiestry wojskowej z Siedlec. O godzinie 11.30 została odprawiona msza święta w intencji ojczyzny. Po mszy przemarsz w asyście kampanii Reprezentacyjnej 23 Batalionu Lekkiej Piechoty, oraz orkiestry wojskowej z Siedlec, na Plac Wolności gdzie odbyła się przysięga 23 Bataliony Lekkiej Piechoty i defilada wojskowa.
Obchody Święta uchwalenia Konstytucja 3 maja

3 maja delegacja naszej szkoły wzięła udział w obchodach z okazji 227 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja. Poprzedziła je uroczysta msza święta w kościele Św. Antoniego. Następnie przemarsz pod tablicę upamiętniającą konstytucję, która znajduje się przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Ignacego Kraszewskiego, gdzie głos zabrał przewodniczący Rady Miasta Dariusz Litwiniuk i Senator Grzegorz Bierecki, którzy przypomnieli tło historyczne i znaczenie Konstytucji 3 maja dla losów Rzeczypospolitej. Na koniec uroczystości zostały złożone kwiaty przez delegację naszej szkoły.

ZMIANA PLANU LEKCJI

UWAGA! Zmiana planu lekcji od dnia 14 maja 2018 r.


Zapraszamy
Zegar
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 95
Najnowszy użytkownik: Adrian